Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,210,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مديريت " با موضوع " چه اتفاقی برای تئوری سازمان رخ داده است؟ " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
چه اتفاقی برای تئوری سازمان رخ داده است؟
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Management Inquiry
سال انتشار
2007
کد محصول
1013840
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
14
قیمت بر حسب ریال
1,210,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
164 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

توانایی طراحی سازمان‌های پیچیده با هدف مقابله با چالش‌هایی نظیر جهانی‌شدن، برون‌سپاری و توسعه قابلیت‌ها، امروزه بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است. اما مدت‌ها است که رشته تئوری سازمان از مطالعه دقیق در زمینه طراحی غافل شده و به جای آن به ارائه توصیفات ناقص از این پدیده پیچیده بسنده کرده و حتی در اغلب موارد، اصل قضیه را به طور کلی نادیده گرفته است. در نتیجه، این رشته در توسعه بینش و آگاهی لازم که بتواند در حوزه عمل و رفتار، به کار گرفته شود، ناکام بوده است. ما نشان دادیم که این مشکلی جدی است که بنیان‌گذاران رشته ما از آن اجتناب کرده‌اند و ریشه‌های آن را در فضای اجتماعی و موانع مربوط به حوزه چاپ و نشر در رشته مدیریت جستجو کردیم. در پایان، با ارائه گزینه‌هایی نشان دادیم که چگونه می‌توان طراحی را مفیدتر و کامل‌تر مطالعه کرد که هم برای محققان امکان‌پذیر بوده و هم برای دانش‌پژوهان و شاغلان به یک اندازه روشنگر باشد.

1-مقدمه

بخش تئوری سازمان و مدیریت در آکادمی به دلیل جایگاه تئوری سازمان در برنامه درسی دانشکده کسب و کار و نیز در پی کاهش تعداد مشاغل در تئوری سازمان، مورد توجه قرار گرفته است. دلیل ما برای افت آشکار تئوری سازمان این است که این تئوری از برخی موضوعات و حوزه‌های اصلی اولیه منحرف شده است. مخصوصاً اینکه تئوری سازمان و مدیریت، یکی از نقش‌های محوری خود، یعنی بهبود طراحی سازمان را از دست داده و به نظر می‌رسد که نقش مدیریت در تئوری سازمان و مدیریت از بین رفته است...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مديريت در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مديريت در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
organization design
organization theory
relevance

ثبت سفارش جدید