Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
991,900

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " ارتقاء حفاظت تفاضلی ترانسفورماتور قدرت برای بهبود ایمنی و اتکاپذیری " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ارتقاء حفاظت تفاضلی ترانسفورماتور قدرت برای بهبود ایمنی و اتکاپذیری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE Transactions on Industry Applications
سال انتشار
2017
کد محصول
1013871
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
25
قیمت بر حسب ریال
910,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

اصل تفاضلی جریان یکی از اصول معروفی است که برای حفاظت از ترانسفورماتورها، موتورها، ژنراتورها، باس‌ها و سایر انواع تجهیزات قدرت با اندازه‌گیری‌های جریان ورودی و خروجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این اصل در توسعه‌ی حفاظت تفاضلی درصدی نیز به کار برده می‌شود و می‌توان آن را برای حساسیت مطلوب به منظور شناسایی خطاهای داخل ناحیه و ایمنی هنگام وقوع خطاهای خارجی نیز برنامه‌ریزی کرد. اتکاپذیریِ این نوع حفاظت معمولا از طریق مدل‌سازی یک مشخصه‌ی بازدارنده‌ی تفاضلی با دو ناحیه (عملیاتی و غیرعملیاتی) و ردگیری نسبت بازدارنده‌ی تفاضلی واقعی هنگام وقوع خطا به دست می‌آید. برخی از خطاهای خارجی با آفست DC بالا و ثابت زمانی سیستم X/R بالا به راحتی ترانسفورماتورهای جریان (CT) مستقر را به اشباع می‌رسانند که باعث افزایش نسبت تفاضلی/ بازدارنده به بالای مشخصه‌ی ازپیش‌تنظیم‌شده در ناحیه‌ی عملیاتی می‌شود. در چنین مواردی، حفاظت تفاضلی عمل می‌کند و باعث قطع ناخواسته‌ی ترانسفورماتور می‌شود. تمرکز این مقاله بر روی بهبود اصل تفاضلی در حفاظت تفاضلی اصلی است؛ همچنین دستورالعملی در مورد نحوه‌ی تنظیم حفاظت برای دستیابی به حساسیت و ایمنی بهتر نیز تعریف می‌شود. در این مقاله با استفاده از موارد خطا نشان داده می‌شود که ایمنی و اتکاپذیری در خطاهای داخلی/ خارجی با و بدون اشباع CT بهبود می‌یابند.

1-مقدمه

ترانسفورماتور قدرت یکی از گران‌ قیمت‌ترین اجزای سیستم قدرت است و به همین دلیل هنگام وقوع خطاهای داخلی باید به درستی حفاظت شود. ترانسفورماتورها متحمل خطاهای گذرای زیادی می‌شوند که می‌توانند CTهای سیم‌پیچ که توسط حفاظت تفاضلی مورد استفاده قرار می‌گیرند را به اشباع برسانند. CT اشباع هنگام وقوع خطا می‌تواند منجر به عملیات حفاظت تفاضلی ناخواسته‌ای شود و مدارشکن‌های ترانسفورماتور را قطع کند…

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
CT saturation
slope
breakpoint

ثبت سفارش جدید