Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
931,950

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " ویسکوالاستیسیته غیرخطی رباط " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ویسکوالاستیسیته غیرخطی رباط
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Annals of Biomedical Engineering
سال انتشار
2001
کد محصول
1013898
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
16
قیمت بر حسب ریال
855,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
379 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

رباط­ ها رفتار مستقل از زمان یعنی مشخصه­ های یک جامد ویسکوالاستیک را نشان می­ دهند و در پاسخ­ های تنش – کرنشی غیر خطی می ­باشند. تحقیقات اخیر [25] نشان می­ دهد که کاهش تنش در رباط­ های طرفی داخلی بسیار سریع­تر از خزش حاصل می­ شود. این حقیقت توسط تئوری ویسکوالاستیک خطی توضیح داده نمی­ شود اما توسط کارهای آقایان Lakes و Vaderby [17] نشان داده شد که با تئوری غیر خطی سازگاری دارد. این مقاله فرضیه­ زیر را مورد آزمایش قرار می ­دهد: «ویسکوالاستیسیته غیرخطی رباط نسبت به فرمولاسیون ویسکوالاستیسیته جداشدنی شبه خطی (QLV) رایج، نیازمند تشریح کلی­تری می ­باشد». برای آزمایش تجربی این فرضیه، مطالعاتی در هر دو مورد کاهش و خزش در بارهای متفاوت و دگردیسی ­های پایین­تر از آستانه آسیب انجام گرفته است. اخیرا از رباط­ های طرفی داخلی (MCL) موش به عنوان یک مدل استفاده شده است. نتایج به دست آمده یک رفتار غیرخطی را نشان می­ دهند که در آن نرخ خزش وابسته به سطح تنش است و نرخ کاهش به بزرگی کرنش وابسته می ­باشد. علاوه بر این کاهش سریع­تر از خزش حاصل می­ شود که با مشاهدات تجربی Thornton  [25] نیز سازگاری دارد. نتایج به دست آمده از رباط ­های طرفی داخلی موش با نظریه QLV سازگار نیستند. برای در بر گرفتن این رفتارهای غیرخطی­ نیازمند یک فرمولاسیون کلی­تر می ­باشیم.

1-مقدمه

رباط ­ها ویسکوالاستیک هستند و بنابراین یک رفتار مکانیکی وابسته به زمان و پیشینه بارگذاری را از خود نشان می­ دهند. ویسکوالاستیسیته در مواد بیولوژیکی متعددی مثل استخوان [18و19]، غضروف مفصلی [31]، عضله اسکلتی [5]، رباط [11و32]، تاندون [3و12] و بافت­ های قلبی عروقی [22و23] مورد مطالعه قرار گرفته است. اخیرا ویسکوالاستیسیته رباط در رباط ­های التیام یافته [27]، آسیب دیده [20]، پیوند زده شده [16] و پروتزی [1] مطالعه نیز شده است...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی پزشکی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Stress relaxation
Creep
Ligament

ثبت سفارش جدید