Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,302,550

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " امنیت لایه‌ی حسی (ادراک) در اینترنت اشیاء " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
امنیت لایه‌ی حسی (ادراک) در اینترنت اشیاء
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Future Generation Computer Systems
سال انتشار
2019
کد محصول
1013934
تعداد صفحات انگليسی
21
تعداد صفحات فارسی
39
قیمت بر حسب ریال
1,195,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

اینترنت اشیاء (IoT) را می‌توان یکی از فناوری‌های نوظهور در عصر حاضر دانست که در سطح قابل ملاحظه‌ای در حیطه‌ی صنعتی و دانشگاهی مورد پذیرش قرار گرفته است. بکار گیری این فناوری در زندگی روزمره امری واجب و ضروری است. به منظور برطرف نمودن هر گونه ابهام در همین ابتدا باید خاطر نشان کرد که با توجه به پذیرش گسترده‌ی این فناوری، این فناوری به قطع و از منظر فنی و عقلانی یک ضرورت و راه کاری صحیح برای تضمین امنیت و حریم می‌باشد. در این مقاله به بررسی مسائل امنیتی در لایه‌ی حسی اینترنت اشیاء خواهیم پرداخت و اقدامات متقابل و چالش‌های تحقیقاتی که برای توسعه‌ی IoT در مقیاس بزرگ با آن روبرو هستیم را بررسی خواهیم نمود. لایه‌ی حسی را می‌توان یکی از لایه‌های مهم در IoT برشمرد که مسئولیت جمع‌آوری اشیاء و انتقال موفقیت‌آمیز داده‌ها برای پردازش‌های بیشتر را بر عهده دارد. دو نقش را در این مقاله‌ ایفا خواهیم نمود. اول اینکه به تشریح مؤلفه‌های مهم IoT خواهیم پرداخت (معماری ها، استاندارد ها و پروتکل ها). این مؤلفه‌ها را در حیطه‌ی امنیتی و آن هم در لایه‌ی حسی مورد بررسی قرار خواهیم داد و به دنبال آن، نیازمندی‌های امنیتی در IoT را بیان خواهیم نمود. در ادامه به تشریح امنیت کلی لایه‌ای در اینترنت اشیاء می‌پردازیم و بر روی دو فناوری کلیدی (یعنی آرفید و شبکه‌های حسگر) و آن هم در لایه‌ی حسی متمرکز خواهیم شد. به دسته‌بندی و سازمان‌دهی حملات مختلفی که در لایه‌های مختلف این فناوری ها رخ می‌دهد می‌پردازیم. این دسته‌بندی را بر مبنای ماهیت حملات انجام می‌دهیم و راه کارهای احتمالی برای مقابله با این حملات را ارائه خواهیم نمود. در نهایت نیز مسائل و چالش‌های تحقیقاتی مرتبط با لایه‌ی حسی را که هنوز پاسخ داده نشده‌اند شناسایی و تحلیل خواهیم نمود.

1-مقدمه

اصطلاح اینترنت اشیاء (IoT) برای اولین بار در سال 1999 میلادی توسط آقای کوین آشتون مطرح شد [1]. به دنبال آن، در سال 2001 میلادی، مرکز فناوری‌های خودکار در دانشگاه ام. آی.تی نیز دیدگاه خود در خصوص اینترنت اشیاء را منتشر نمود [2]. البته دیدگاه رسمی که از اینترنت اشیاء وجود دارد در سال 2005 میلادی توسط مجمع ارتباطات بین‌المللی و آن هم در طی یک گزارش اینترنتی منتشر گردید [3]. ایده‌ی اصلی IoT این بوده که بتوان ارتباطات بین هر شیء را به صورت خودکار انجام داد (اشیائی که قابلیت حس، انتقال و پردازش اطلاعات را از طریق اینترنت دارند)....

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید
این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Perception layer
Internet of Things
Security

ثبت سفارش جدید