Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
833,850

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " هماهنگی قشری و زیرقشری توجه دیداری فضایی آشکار شده با ثبت EEG-fMRI به صورت همزمان " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
هماهنگی قشری و زیرقشری توجه دیداری فضایی آشکار شده با ثبت EEG-fMRI به صورت همزمان
نویسنده/ناشر/نام مجله :
The Journal of Neuroscience
سال انتشار
2017
کد محصول
1014616
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
30
قیمت بر حسب ریال
765,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

توجه دیداری فضایی در افراد به کمک الکتروانسفالوگرافی (EEG) و تصویربرداری تشدید مغناطیسی عاملی (fMRI) به صورت جداگانه انجام شد. با این وجود، به علت محدودیت ­های ذاتی در استفاده انفرادی از هر کدام از این روش­ ها، درک ما از مکانیسم سطح سیستم در کنترل توجه محدود است. در اینجا، ما متغیرهای همزمان آزمون به آزمون را در EEG و fMRI همزمان ثبت ­شده در یک وظیفه توجه فضایی بصری مبتنی بر نشانه در انسان که امکان توصیف مولدها و مدولاتورهای فعالیت مغزی نوسانی مرتبط با رویداد رها شده مرتبط با تابع کنترل توجه را فراهم می ­آورد، بررسی کردیم. فعالیت fMRI در نواحی قشر بینایی دگرسوی جهت نشانه توجه که به صورت مثبت با EEG نوار گامای پس سری تغییر می­ کند با فعال سازی نواحی قشری که بیانگر مکان مود توجه در فضا هستند سازگار است. در مقابل، فعالیت fMRI در نواحی قشری بینایی هم سو که با صورت معکوس با نوسانات نوار آلفای پس سری تغییر می­ کند، با توقف مرتبط با توجه در نیم کره نامرتبط سازگار است. به علاوه،هسته بالشتک تالاموس با این مدولاسیون­ های EEG نوسانی مرتبط با توجه مختص فضا به صورت همزمان تغییر کرد. از آنجا که هندسه عصبی آناتومیکی بالشتک سبب می­ شود که نتواند مولد مستقیم EEG ثبت شده در جمجمه باشد، به نظر می­ رسد که این طرح ­های تغییر همزمان، نقش بالشتک را به عنوان یک ساختار کنترل تنظیمی که سیگنال­ های مختص فضا را برای مدولاسیون فعالیت برانگیختگی قشر بینایی ارسال می­ کند. در کنار همدیگر، این نتایج EEG/fMRI ترکیبی، فرایندهای قشری و زیرقشری برهم­کنشی دینامیکی مرتبط با توجه فضایی را نشان می­ دهد و ادراک مهمی راجع به آنها تولید می ­کند که در صورت استفاده تنها از این تکنیک­ ها ایجاد نخواهد شد.

1-مقدمه

عامل کلیدی توجه فضایی، انتخاب مرتبط ­ترین بخش ­های ورودی حسگری گسترده که پیوسته در طول زندگی تجربه می ­کنیم به منظور بررسی و در نتیجه، بهبود آشکارسازی و تمایز مواردی است که در یک مکان مورد توجه رخ می­ دهند (Posner, 1980). این پردازش ارتقایافته، حاصل تکه بر سیگنال ­های بالا – پایین از قشر پیشانی و پیرامونی بود که پرازش حسگری محرک ­های موجود در مکان موردتوجه را نسبت به مکان توجه نشده دچار اریبی کرده و تقویت می ­نماید...


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی پزشکی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:attentional control
EEG
fMRI

ثبت سفارش جدید