Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
882,900

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " فعالیت های EEG در ﻗﺸـﺮ ﺍﻭﺭﺑﻴﺘﻮﻓﺮﻭﻧﺘـﺎﻝ و قشر پشتی جانبی پیش پیشانی در طول پیشرفت وابستگی به مورفین، تحمل و ترک در میمونهای رزوس " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
فعالیت های EEG در ﻗﺸـﺮ ﺍﻭﺭﺑﻴﺘﻮﻓﺮﻭﻧﺘـﺎﻝ و قشر پشتی جانبی پیش پیشانی در طول پیشرفت وابستگی به مورفین، تحمل و ترک در میمونهای رزوس
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Brain Research
سال انتشار
2005
کد محصول
1014621
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
810,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
587 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

بررسی فعالیت های قشر پیش پیشانی (PFC) در فرایند اعتیاد برای درک مکانیسم عصبی اختلالات PFC پس از سوء مصرف مواد مخدر ارزشمند است. با این حال، اطلاعات محدودی از حیوانات اولیه بدست آمده و مطالعات اندکی نیز به بررسی الکتروانسفالوگرام (EEG) در باند گاما پرداخته اند، که نقش مهمی را در عملکردهای شناختی ایفا می سازند. علاوه بر این، هنوز مشخص نیست که آیا سوء مصرف مواد مخدر تاثیر مشابهی بر قشر اوربیتوفرونتال (OFC) و PFC پشتی جانبی (DLPFC) - دو زیر ناحیه مهم PFC - دارد یا خیر. هدف این مطالعه پرداختن به اینگونه مسائل است. ما EEG را در OFC و DLPFC در سه میمون رزوس ثبت نمودیم. همه حیوانات یک دوره تزریق سالین (ml 2، %0.9 NaCl) (به مدت 5 روز) و 10 روز تزریق مورفین (هر 12 ساعت) و سپس یک سری تزریق سالین (7 روز) دریافت کردند. یک یافته اصلی در مطالعه حاضر این بود که مورفین در مدت کوتاهی پس از تزریق در OFC و DLPFC در میمونها قدرت EEG را در همه گروههای فرکانسی کاهش می دهد. و قدرت گاما نه تنها در مدت کوتاهی پس از تزریق مورفین کاهش می یابد بلکه تا 12 ساعت پس از تزریق نیز این روند ادامه پیدا می کند. علاوه بر این، ما دریافتیم که اگرچه تغییرات فعالیتهای EEG در OFC و DLPFC در 30-35 دقیقه پس از تزریق مشابه بود، اما DLPFC نسبت به OFC حساسیت بیشتری را به اثر مورفین نشان می داد.

1- مقدمه

اعتیاد به مواد مخدر مشکل تجویز پیچیده و اجباری مواد مخدر می باشد. مطالعات صورت گرفته نشان داده است که قشر پیش پیشانی (PFC) نقش کلیدی در سوء مصرف مواد مخدر دارد. همچنین ثابت شده است که PFC هدف سوء مصرف مواد مخدر است. مطالعات قبلی دریافته اند که مواد افیونی می توانند بر فعالیت عصبی در PFC تأثیر بگذارند: اکثر واکنش های خود به خود مهار می شوند و سلول ها تضعیف پاسخ فعالسازی به گلوتامات را در ارتباط با مورفین نشان می دهند....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله روانشناسی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Addiction
Prefrontal cortex
Morphine

ثبت سفارش جدید