Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
904,700

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم سياسی " با موضوع " بررسی جایگاه جنگ نیابتی در استراتژی قدرت هوشمند ایالات متحده (مورد مطالعاتی سوریه، 2016-2011) " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بررسی جایگاه جنگ نیابتی در استراتژی قدرت هوشمند ایالات متحده (مورد مطالعاتی سوریه، 2016-2011)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
QUARTERLY POLITICAL STUDIES OF ISLAMIC WORLD
سال انتشار
2018
کد محصول
1014667
تعداد صفحات انگليسی
21
تعداد صفحات فارسی
35
قیمت بر حسب ریال
830,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
12 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

کاربرد مکرر اصطلاح "جنگ نیابتی" حاکی از جایگاه برجسته­ی آن در تحقیقات آکادمیک در مورد روابط بین‌الملل است. بکارگیری مجزای قدرت نرم و قدرت سخت هر کدام به تنهایی در سال‌های اخیر ناموفق بوده‌ است. بر این اساس، شکست‌های بزرگ در طی جنگ‌های کلاسیک، گرایش‌ها را به سوی جنگ‌های نیابتی افزایش داده است. با بروز بهار عربی در اوایل سال ۲۰۱۱، سوریه توسط گروه‌های مخالف مختلف رو به ویرانی نهاد و به سوی خشونت وحشتناکی رهسپار شد. دولت اوباما، با خودداری از تجربه تلخ بوش در عراق و افغانستان، از مداخله مستقیم در سوریه اجتناب کرده و در عین حال موفق به تامین بزرگ‌ترین حمایت لجستیکی برای گروه‌های شورشی در این کشور شد. این بار ایالات ‌متحده سعی کرد تا سیاست‌های خود در سوریه را با استفاده از جنگ نیابتی تحقق بخشد. هدف از این تحقیق، بررسی دلایل استفاده از جنگ نیابتی در سیاست اعمالی آمریکا در سوریه در چارچوب کلی رئالیسم یا واقع گرایی تهاجمی است. به عنوان یک فرضیه، اینچنین به نظر می‌رسد که رویکردهای جدید در مورد جنگ نیابتی می‌تواند به طور کلی با توجه به مفهوم برادری و منطق‌های مورد نظر در خصوص قدرت هوشمند تفسیر شود.

۱-مقدمه

بشر، قدرت و جنگ به ندرت در تمام طول تاریخ از هم جدا می‌شوند. در حقیقت جنگ به عنوان جانشین فعل "خواستن" در اصطلاحات انسانی مطرح می‌شود. منابع محدود کننده­ی قدرت، به نحوی اجتناب ‌ناپذیر جنگ‌ها را در زندگی اجتماعی و سیاسی بشر به وجود آوردند....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم سياسی در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید