Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
997,350

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " بررسی اثر پیرشدگی قیر در عملیات بازیافت گرم در محل در روسازی¬های آسفالتی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بررسی اثر پیرشدگی قیر در عملیات بازیافت گرم در محل در روسازی¬های آسفالتی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Construction and Building Materials
سال انتشار
2021
کد محصول
1014680
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
31
قیمت بر حسب ریال
915,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

عملیات بازیافت گرم در محل(HIR) یکی از راه­ های موثر جهت احیاء روسازی­ های بازیافتی(RAP) محسوب می­شود. استراتژی اصلی در روش HIR گرمادهی به روسازی است. جهت اطمینان از کارایی روسازی باید گرمادهی در یک دمای نسبتا بالا نگه داشته شود. اگرچه گرمادهی در دمای بالا ممکن است باعث پیرشدگی شدید آسفالت­ های اصلاح­ شده با پلیمرهای SBS شود. هدف اصلی این تحقیق درک رفتار پیرشدگی آسفالت­ های اصلاح ­شده با پلیمرهای SBS در حین عملیات HIR است که می­توان از نتایج این تحقیق به عنوان یک راهنما در پروژه­ های HIR در آینده استفاده نمود. در این تحقیق هشت نمونه آسفالتی جهت آزمایش از مراحل مختلف عملیات HIR انتخاب شده است. این نمونه ­ها بر اساس خصوصیات شیمیایی و ویژگی­ های رئولوژی مورد بررسی قرار گرفته است. خصوصیات رئولوژی نمونه ­ها با استفاده از آزمایش ­های جاروب فرکانس و بازگشت خزش در چند سطح تنش(MSCR)، و با استفاده از وسیله رئومتر برش دینامیکی(DSR) مورد سنجش قرار گرفته است. از طرف دیگر خصوصیات شیمیایی نمونه­ ها با استفاده از روش ­های طیف­سنجی با مادون قرمز(FTIR) و کروماتوگرافی ژل تراوایی (GPC)بررسی شده است. نتایج آزمایش­ها نشان داد که پدیده پیرشدگی بلندمدت می­تواند باعث از بین رفتن پلیمرهای SBS در روسازی شود که در نتیجه آن  رفتار الاستیک روسازی کاهش می­یابد. در پروژه­ های HIR به واسطه پیرشدگی قیر، شاخص کربونیل و نسبت وزن ملکولی پلیمر موجود در روسازی به ترتیب به میزان 34 و 39 درصد کاهش می­یابد. اثر حرارت ناشی از عملیات HIR در عمق­ های مختلف روسازی متفاوت و قابل ملاحظه است. در این راستا مشخص شد که مدول الاستیسیته لایه سطح 69/2 برابر لایه زیرین و همچنین شاخص PB لایه سطح 37/0 برابر لایه زیرین است. بعد از افزودن جوانساز به نمونه آسفالتی پیرشده، هیچ واکنش شیمیایی قابل توجه­ای بین این دو مشاهده نشده است و تنها این ماده باعث کاهش 55 درصدی مدول الاستیسیته روسازی شده است.

1- مقدمه

استفاده از روسازی­ های آسفالتی باعث کاهش از دست رفتن منابع طبیعی در این زمینه از قبیل سنگ­دانه­ ها و قیر می­شود، از طرف دیگر هزینه ­های مربوط به احداث و نگهداری این روسازی­ ها برای پیمانکاران و وزارت­های مربوطه کاهش می­یابد[1-4]. از دهه 1970 میلادی استفاده از RAP برای احداث و نگهداری روسازی­ های آسفالتی به صورت تدریجی رواج یافت....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید