Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی عمران /

عنوان ترجمه شده مقاله: وابستگی مسیر و صحه گذاری مدل های فضایی مبتنی بر عامل در استفاده از زمین

شناسایی دو ایده متمایز در مورد دقت مدل های استفاده از زمین و برجسته کردن تنش بین آنها از جمله اهداف مهم این مقاله محسوب می شوند .

چکیده

شناسایی دو ایده متمایز در مورد دقت مدل های استفاده از زمین و برجسته کردن تنش بین آنها از جمله اهداف مهم این مقاله محسوب می شوند . مدل می تواند از دقت پیشگویانه برخوردار گردد : الگوی استفاده از زمین پیش بینی شده می تواند تا حد زیادی با الگوی استفاده از زمین واقعی همبستگی دارد . همچنین مدل می تواند از دقت فرآیند برخوردار گردد : فرآیندی که مکان ها یا الگو های استفاده زمین از طریق آن فرآیند مشخص می گردند ، با فرآیند های دنیای واقعی سازگارند . ما برای متعادل ساختن این دو انگیزه دارای تناقض بالقوه مفهوم  " منطقه نامتغیر " را معرفی میکنیم برای مثال منطقه ای که در آنجا نوع استفاده از زمین و از اینرو  وابستگی مسیر تقریبا معین می باشد. ما روش هایمان را با استفاده از یک مدل استفاده از زمین مبتنی بر عامل و با استفاده از داده های استفاده زمین  موقتی چند تایی گرداوری شده برای ناحیه واشتناو ایالت میشیگان ایالات متحده نشان می دهیم . نتایج مشخص می سازند که  محققان با استفاده از روش ها یی که ما توضیح می دهیم  ، می توانند قدرت عملکردی اشان را بهبود بخشند تا ارتباط حاصل نمایند که مدل اشان چگونه در وضعیت خوبی کار می کند ، موقعیت ها یا مثال هایی که مدل در انها به خوبی کار نمی کند و مواردی که مدل در ان موارد به طور نسبی بعید به نظر می رسد به دلیل وابستگی مسیراشان یا عدم قطعیت تصادفی ، به خوبی عمل کند .

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-مدل مبتنی بر عامل توسعه زمین

1-2- محیط

2-2- عوامل

3-2-رفتار عامل

3- روش های صحه گذاری

1-3- صحه گذاری انبوه : واحد های سنجه چشم انداز

2-3- صحه گذاری فضایی : روش نامتغیر – متغیر

4- نمایش های روش های صحه گذاری مدل

1-4- ماهیت وابستگی مسیر

2-4- خطرات فرایادگیری

3-4- تاثیرات زمان شروع در ناحیه واشتناو ایالت میشیگان

5-نتایج

6-بحث و نتیجه گیری ها

1-مقدمه

طلوع مدل هایی که کارکرد سیستم های سازگار پیچیده را نمایش می دهند ، منجر به این شده اند تا آگاهی در مورد امکان وابستگی مسیر و به طور کلی هم ترازی های چندگانه در سیستم های اقتصادی و اکولوژیکی و(پاهل هوستل 1995) و بطور ویژه سیستم های استفاده در زمین ( آتکینسون و اولسون 1996 ، ویلسون 2000 ، بالمان 2001)  افزایش یابد . وابستگی مسیر از بازخورد های منفی و مثبت ناشی می گردد . بازخورد های منفی در شکل عدم سازگاری های فضایی  باعث جلوگیری بعضی از الگو های توسعه می گردند و بازخورد های مثبت از جاده ها و دیگر زیر ساخت ها و از مراکز سرویس رسانی به تقویت مسیر های موجود منجر می گردد ( آرتور 1988، آرتور 1989 ) . از اینرو ، جزء اتفاقی کوچک در تصمیمات مکانی می تواند به انحرافات بزرگ در الگو های استقرار منجر گردد که نمی تو نستند به ان بازخوردهایی منجر نگردند  که معرفی نمی شوند ( اتکینسون و والسن 1996 ) . همزمان با این  آگاهی از غیر قابل پیش بینی بودن الگو های استقرار ، داده های فضایی درون سیستم های اطلاع رسانی جغرافیایی (GPS) به طور فزاینده ای در دسترس بوده اند . این به تاکید بیشتر بر صحه گذاری مدل های استفاده از زمین فضایی منجر شده است ( کوستانزا 1989 ؛ پونتیوس 2000 ، 2002 ، کوک و همکاران 2001 ) .

این دو پیشرفت علمی که یکی تئوریک و دیگری تجربی می باشند ، به دو تغییر ناگهانی متضاد در مدل سازی استفاده از زمین منجر گردیده اند : امید برای دقت زیادی از پیشگویی و تشخیص غیر قابل پیش بینی بودن در فرآیند . این مقاله به توازن بین این دو تغییر می پردازد : میل برای دقت پیشگویی و دقت فرآیند .

دقت پیشگویی به شباهت خروجی مدل با داده هایی در مورد محیط ها و مناطقی اشاره می کند که آنها در نظر داشتند تا توضیح دهند و معمولا همانند این دو مورد یعنی شباهت متراکم و شباهت فضایی سنجیده می شوند و شباهت متراکم به شباهت ها در امارها اشاره می کند که الگوی ترسیم شده کاربرد زمین نظیر توزیع های اندازه های خوشه های توسعه یافته ، رابطه کاربردی بین فاصله با مرکز شهر و تراکم را توضیح می دهد ( باتی و لونگلی 1994 ، ماکز و همکاران 1998 ؛ آندرسون و همکاران 2002 ، راند و همکاران 2003 )  یا ماتریس های الگوی چشم اندار توسعه یافته بر طبق ادبیات بوم شناسی دورنما ( برای مثال مکگاریگال و مارکس 1995 ) تا میزان چند بخش شدن در چشم انداز را بسنجند (پارکر و ورتسکی 2004 ).

شباهت فضایی به میزان هماهنگی بین نقشه های استفاده از زمین و اجرای تکی یا خلاصه ای از اجرا های چندتایی مدل استفاده از زمین اشاره می کند . رایج ترین رویکرد ها در شیوه ماتریس خطا اصلی ایجاد می گردند (کونگالتون 1991 ) که از طریق این رویکرد می توان توافق را با استفاده آمار کاپا خلاصه نمود (کوهن 1960 ) . پونتیوس (2000) ، روش های مقایسه نقشه را برای صحه گذاری مدل توسعه داده است که مجموع خطاها را به دلیل مقادیر هر نوع استفاده از زمین بر طبق آنها و بر طبق مکان هایشان دسته بندی می کنند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " وابستگی مسیر و صحه گذاری مدل های فضایی مبتنی بر عامل در استفاده از زمین " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
وابستگی مسیر و صحه گذاری مدل های فضایی مبتنی بر عامل در استفاده از زمین
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Geographical Information Science
سال انتشار
2005
کد محصول
1000706
تعداد صفحات انگليسی
22
تعداد صفحات فارسی
28
قیمت بر حسب ریال
910,000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران , علوم جغرافيايی , معماری را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 910000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Agent-based modeling
Land-use change
Urban sprawl
Model validation
Complex systems

تاریخ انتشار در سایت: 2014-03-07
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید