کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسي شيمی > محصولات رشته مهندسي شيمی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسي شيمی > ارزیابی کیفیت خشک کردن برش های موز به روش ماکرویو و الکتروهیدرودینامیک

دانلود ترجمه مقاله درباره ارزیابی کیفیت خشک کردن برش های موز به روش ماکرویو و الکتروهیدرودینامیک

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسي شيمی " با موضوع " ارزیابی کیفیت خشک کردن برش های موز به روش ماکرویو و الکتروهیدرودینامیک " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Quality assessment of electrohydrodynamic and microwave dehydrated banana slices

نویسنده/ناشر/نام مجله :
LWT - Food Science and Technology
سال انتشار
2014
کد محصول
1000822
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
16
قیمت بر حسب ریال
125000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
951 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسي شيمی , مجموعه مهندسی كشاورزی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 125000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstarct

In contrast to the inherently energy-efficient electrohydrodynamic (EHD) methods, conventional drying methods are energy intensive. In the present study, comparisons were made between banana slice samples dried by high-voltage-DC powered multiple-point-to-plate electrodes and those dried by microwave (MW). For this purpose, banana slices were dried by an EHD drying system at electric field strengths of 6, 8, and 10 kV/cm and by an MW drying system at specific power levels of 9 and 18 W/g. No constant rate period was observed in the EHD; hence, the entire drying process occurred in the falling rate period, whereas the drying rates of MW-dried samples occurred at a constant rate and during the falling rate periods. Analysis of variance showed that drying method had a significant effect on drying time, rehydration ability, shrinkage, color parameters (L*, a*, b*, and DE), and consumed energy. The mean values of specific consumed energy for EHD and MW drying methods were 0.34 and 9.66 kJ/g, respectively. In terms of drying time, EHD was not fast; however, its advantages of less energy requirement and great product quality including lower shrinkage, great rehydration ability, and better appearance make it a good choice for drying banana slices

چکیده

در مقایسه با روش های الکتروهیدرودینامیک (EHD) با انرژی کارآمد ذاتی که دارد، روش های خشک کردن معمولی روی انرژی متمرکز هستند. در مطالعه ی حاضر، مقایسات بین نمونه برش های موزی که توسط ولتاژ DC بالای قدرت گرفته از الکترودهای چند نقطه صفحه ای، و برش هایی که توسط ماکروویو (MV) خشک شده اند، صورت گرفته است. برای این منظور، برش های موز توسط یک سیستم خشک کن EHD در قدرت میدان الکتریکی 6، 8 و 10 کیلووات/سانتی متر و توسط سیستم خشک کن ماکروویو در سطح قدرت ویژه 9 و 18، خشک شدند. در هیچ دوره ای نرخ ثابتی مشاهده نشد، از این رو، تمامی مراحل خشک کردن با نرخی نزولی رخ داد، در حالی که نرخ های خشک شدن نمونه هایی که با ماکروویو خشک شدند در دو دوره یکی با یک نرخ ثابت و دوره ای با نرخی کاهشی رخ داد. نتایج تجزیه و تحلیل واریانس نشان داد که روش خشک کردن، اثر معنی داری بر روی زمان خشک کردن، توانایی آبرسانی، انقباض، پارامترهای رنگ (L* ، a*، b* و DE)، و انرژی مصرفی دارد. مقدار میانگین انرژی ویژه مصرفی برای روش های خشک کردن EHD و  MW به ترتیب 0.34 و 9.66 کیلوژول/گرم بود. از نظر زمان خشک کردن، EHD سریع نبود، با این حال مزایایی چون  انرژی مورد نیاز کمتر و کیفیت تولیدی خوب از جمله انقباض کمتر، توانایی آبرسانی عالی و ظاهر مناسب تر، آن را انتخاب خوبی برای خشک کردن برش های موز، کرد.

مقدمه

میوه ی موز از یک گیاه گرمسیری که معمولا به صورت تازه مصرف شده می آید، با این حال، کیفیت موزهای تازه به سرعت پس از برداشت کاهش می یابد و بدتر می شود. عمر مفید طولانی تر و کاهش قابل توجه در حجم محصولات، دلایل اصلی محبوبیت مواد غذایی خشک می باشد.آسیب های حرارتی که در طول خشک شدن اتفاق می افتد، با درجه حرارت و مدت زمان لازم ، رابطه ی مستقیم دارد. درجه حرارت بالا و زمان خشک کردن طولانی که در خشک کردن معمولی اتفاق می افتد ممکن است دلیلی برای آسیب های جدی باشد که به ویژگی های کیفیتی محصول از جمله عطر،طعم، رنگ، مواد مغذی،کاهش در چگالی ظاهری و توانایی جذب مجدد محصول خشک شده، وارد می شود (1998Lin, Durance, & Scaman, ).

خشک کردن به روشEHD ، یک روش القای الکتریکی بادی است که در آن یون های گازی تحت تاثیر یک میدان الکتریکی با ولتاژ بالا تولید می شوند (Singh, Orsat, & Raghavan، 2012). سرعت خشک کردن در EHD به قدرت باد الکتریکی در برخورد با مواد مرطوب که با هم زدن خشک می شوند، مانند گرداب حرکتی، بستگی دارد، در نتیجه نرخ انتقال جرم اجزای فرار مانند مایعات، افزایش می یابد (Hashinaga, Bajgai, Isoble, & Barthakur، 1999). سرعت باد یونی ناشی از راه اندازی EHD  را می توان از رابطه زیر که از بقای انرژی و قوانین گاوسی بدست آمده است، محاسبه کرد (Cross، 1979). مکانیزم اصلی خشک کردن به روش EHD، بر اساس حرارت همرفتی بدون نیاز به فرآیند حرارت مستقیم است که این باعث می شود این روش برای خشک کردن مواد حساس به حرارت، بسیار مفید واقع شود. تقویت و افزایش سرعت انتقال جرم را می توان به باد الکتریکی ناشی از EHD  به عنوان نیروی محرکه اصلی، نسبت داد. یون های هوا، که از یک منطقه کوچک در اطراف یک نقطه کوچک  نشات گرفته، توسط نیروی الکتریکی مورد نظر، شتاب می گیرند که این شتاب از یون ها به مولکول های هوا منتقل شده و باعث حرکت هوا به صورت کل که به منزله ی باد الکتریکی است، می شود.  برخورد این باد با مواد مرطوب تاثیری را ایجاد می کند که در نتیجه آن، نرخ انتقال جرم آب از طریق افزایش هم زدن، افزایش می یابد. تفاوت در فشار بخار هوای محیط و محیط اطراف راه اندازی EHD علل از بین رفتن رطوبت است (Chen & Mujumdar، 2002).

Chen، Barthakur، و Arnold (1994) اثرات استفاده از یک میدان الکتریکی با ولتاژ بالا  (5.25 کیلووات/ سانتی متر) بر روی ویژگی های خشک کردن برش های سیب زمینی را بررسی کردند. نتایج نشان داد که سرعت خشک شدن برش های سیب زمینی با استفاده از سیستم الکترود تک نقطه- صفحه در مقایسه با برش هایی که در هوای محیط خشک شدند ، با زمان های 2.1-2.5 افزایش یافته که به ضخامت برش ها بستگی دارد و هیچ اثر منفی بر کیفیت محصول مشاهده نشد..... خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسي شيمی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسي شيمی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسي شيمی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه