Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی /

عنوان ترجمه شده مقاله: مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه

ما روشی جدید را برای تیمار نمودن صدای شش که آلوده به صدای قلب شده است را به وسیله‌ی روش‌های مدلسازی سیگنال شبه دوره‌ای ارائه نموده‌ایم.

چکیده

ما روشی جدید را برای تیمار نمودن صدای شش که آلوده به صدای قلب شده است را به وسیله‌ی روش‌های مدلسازی سیگنال شبه دوره‌ای ارائه نموده‌ایم. صداهای قلب در میان شش و شبه دوره‌ای کوتاه برد ایجاد شده به وسیله‌ی تکرار چرخه‌ی ضربان قلبی و نوسان قلب به دلیل باز شدن و بسته شدن به ترتیب دریچه‌ها تعریف می‌شود. در عبارات سیگنالها، این شبه دوره‌ها که پاکت و فاز متغیر زمانی HS را به وجود می آورند، که به ترتیب به وسیله‌ی سیگنال و چند جمله‌ایهای زمانی تکه‌ای مدلسازی شده‌اند. چند جمله‌ایهای واحد برای متغیرهای زمانی پاکت پیوسته و آهسته به شمار می‌آیند، در حالیکه چند جمله ایها تکه‌ای تغییرات فازی سریع و ناگهانی را در فواصل زمانی کوتاه می‌گیرند. توصیفی برای یک سیگنال فشرده روشی موثر را برای مکان یابی اجزای صدای قلب اصلی (FHS) و بعد برای حذف آنها از صداهای شش فراهم می‌نماید. نتایج نشان دادند که روش پیشنهاد شده به دو روش مرجع برای سرعتهای جریان هوای زیاد (22.5 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) و متوسط (15 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) دست می‌یابد.

1-مقدمه

تحلیل صداهای شش (LS) موضوعی کلیدی برای تشخیص پزشکی دقیق است چرا که اطلاعات با ارزشی را در مورد فیزیولوژی و بیماری‌های ریه دارد. مسئله‌ی عمومی و کلی این است که، به هر ترتیب، صداهای قلب (HS) که با LS تداخل پیدا می‌کنند در حدود 20 تا 150 هرتز باقی می‌مانند. عناصر صداهای قلبی حذف شده یا به اشتباه مکان یابی شده (FHS) معمولا می‌تواند LS نا متناسب را برای اهداف تشخیصی باقی بماند.

تشخیص LS غالبا به عنوان فرآیندی دو مرحله‌ای به نام (1) مکان یابی HS و (2) مهار نشان داده می‌شود. ما در متون تعدادی از روش‌ها را یافتیم تا مکان یابی را بر اساس غربال نمودن فراوانی زمان، آمار در جهت‌های بالاتر، تجزیه‌ی امواج ضربه‌ای کوچک، آنتروپی صوت و تحلیل طیف واحد می‌باشد.  تلاش‌های بیشتر برای مهار نمودن عتاصر FHS از LS با هدف ذخیره نمودن محتوای سیگنال LS در بازه‌ی تغییرات HS ایجاد شده‌اند. روش‌هایی مثل تحلیل عنصر مستقل، غربال انطباقی، پیش بینی خطی و غیر خطی و جداسازی منبع ساختمانی که با آنها سر و کار داریم. تحلیل کاملی برای ارزیابی عملکرد روش‌هایی که پیش از این به آنها اشاره شد و خواص خود را در از نقایص و کمبودها بیرون می‌کشند، لازم خواهند بود.بهر حال، نشانی عمومی با توجه به محدودیت‌های عموما ریشه‌ای از هر یک از فرضیاتی که پیش از این در HS پایا یا کمبود نیرومندی در شرایط متوسط یا بالای سرعتهای جریان هوا می‌باشند...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Biomedical Signal Processing and Control
سال انتشار
2013
کد محصول
1001045
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
25
قیمت بر حسب ریال
1,540,000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1540000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Heart sound localization
Lung sound denoising
Quasi-periodic modeling

تاریخ انتشار در سایت: 2014-06-24
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی پزشکی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید