عنوان انگليسي

Quasi-periodic modeling for heart sound localization and suppressionin lung soundsنویسنده/ناشر/نام مجله :
Biomedical Signal Processing and Control
سال انتشار
2013
کد محصول
1001045
تعداد صفحات انگليسي
10
تعداد صفحات فارسي
25
قیمت بر حسب ریال
190000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


عنوان فارسي

مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.

کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، محصول مورد نظر خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک محصول را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک کلیک کنید قیمت لینک 190000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینیدAbstract

We present a novel approach to treating lung sounds contaminated by heart sounds by means of quasi-periodic signal modeling. Heart sounds are described through the long and short-term quasi-periodicity generated by cardiac cycle repetition and oscillations caused by valves openings and closures, respectively. In terms of signals, these quasi-periodicities drive time-variant HS envelope and phase which are modeled by single and piecewise time polynomials, respectively. Single polynomials account for slow and continuous envelope time variations, while piecewise polynomials capture fast and abrupt phasechanges in short time intervals. Such a compact signal description provides an efficient way to funda-mental heart sound (FHS) components localization and posterior removal from lung sounds. The results show that the proposed method outperforms two reference methods for medium (15 ml/s/kg) and high(22.5 ml/s/kg) air flow rates

چکیده

ما روشی جدید را برای تیمار نمودن صدای شش که آلوده به صدای قلب شده است را به وسیله‌ی روش‌های مدلسازی سیگنال شبه دوره‌ای ارائه نموده‌ایم. صداهای قلب در میان شش و شبه دوره‌ای کوتاه برد ایجاد شده به وسیله‌ی تکرار چرخه‌ی ضربان قلبی و نوسان قلب به دلیل باز شدن و بسته شدن به ترتیب دریچه‌ها تعریف می‌شود. در عبارات سیگنالها، این شبه دوره‌ها که پاکت و فاز متغیر زمانی HS را به وجود می آورند، که به ترتیب به وسیله‌ی سیگنال و چند جمله‌ایهای زمانی تکه‌ای مدلسازی شده‌اند. چند جمله‌ایهای واحد برای متغیرهای زمانی پاکت پیوسته و آهسته به شمار می‌آیند، در حالیکه چند جمله ایها تکه‌ای تغییرات فازی سریع و ناگهانی را در فواصل زمانی کوتاه می‌گیرند. توصیفی برای یک سیگنال فشرده روشی موثر را برای مکان یابی اجزای صدای قلب اصلی (FHS) و بعد برای حذف آنها از صداهای شش فراهم می‌نماید. نتایج نشان دادند که روش پیشنهاد شده به دو روش مرجع برای سرعتهای جریان هوای زیاد (22.5 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) و متوسط (15 میلی لیتر/ثانیه/کیلوگرم) دست می‌یابد.

1-مقدمه

تحلیل صداهای شش (LS) موضوعی کلیدی برای تشخیص پزشکی دقیق است چرا که اطلاعات با ارزشی را در مورد فیزیولوژی و بیماری‌های ریه دارد. مسئله‌ی عمومی و کلی این است که، به هر ترتیب، صداهای قلب (HS) که با LS تداخل پیدا می‌کنند در حدود 20 تا 150 هرتز باقی می‌مانند. عناصر صداهای قلبی حذف شده یا به اشتباه مکان یابی شده (FHS) معمولا می‌تواند LS نا متناسب را برای اهداف تشخیصی باقی بماند.

تشخیص LS غالبا به عنوان فرآیندی دو مرحله‌ای به نام (1) مکان یابی HS و (2) مهار نشان داده می‌شود. ما در متون تعدادی از روش‌ها را یافتیم تا مکان یابی را بر اساس غربال نمودن فراوانی زمان، آمار در جهت‌های بالاتر، تجزیه‌ی امواج ضربه‌ای کوچک، آنتروپی صوت و تحلیل طیف واحد می‌باشد.  تلاش‌های بیشتر برای مهار نمودن عتاصر FHS از LS با هدف ذخیره نمودن محتوای سیگنال LS در بازه‌ی تغییرات HS ایجاد شده‌اند. روش‌هایی مثل تحلیل عنصر مستقل، غربال انطباقی، پیش بینی خطی و غیر خطی و جداسازی منبع ساختمانی که با آنها سر و کار داریم. تحلیل کاملی برای ارزیابی عملکرد روش‌هایی که پیش از این به آنها اشاره شد و خواص خود را در از نقایص و کمبودها بیرون می‌کشند، لازم خواهند بود.بهر حال، نشانی عمومی با توجه به محدودیت‌های عموما ریشه‌ای از هر یک از فرضیاتی که پیش از این در HS پایا یا کمبود نیرومندی در شرایط متوسط یا بالای سرعتهای جریان هوا می‌باشند.

بهر ترتیب در اینجا، روشی نوین را برای تعیین ویژگی‌های HS به وسیله‌ی مدلسازی روشن شبه دوره‌های کوتاه و بلند مدت که از تکرار چرخه‌ی قلبی و لرزش‌های به وجود آمده در اثر باز شدن‌ها و بسته شدن‌های به ترتیب دریچه‌ها سرچشمه می‌گیرند، را ارئه نموده‌ایم. در فضایی واحد از تشکیل دهنده‌ای که برای پاکت آنی به شمار می‌آیند در حالیکه نشانی نهایی موردی از فاز متغیر زمانی هست. با فرضیه‌های متغیرهای دوره‌ای پیوسته و آهسته، پاکت به وسیله‌ی ساختاری یکدست مدلسازی شده است که ثابت‌های آن چند جمله‌ایهای زمانی با درجه‌ی پایین هستند.  در مقابل، تغییرات فازی که سریع و ناگهانی هستند و در فواصل زمانی کوتاه مدت متناظر با عناصر FHS رخ می‌دهند؛ بر این اساس فاز به عنوان مقیاس سینوسی واحدی با چند جمله‌ایهای تکه‌ای تخریب شده‌ی نا منظم مدلسازی شده است. یک سری از مدلسازی‌ها امکان این را فراهم می‌نمایند که ویژگی HS نیرومندی در سناریو‌های سرعتهای جریان هوای متوسط وزیاد قرار داشته باشد. بعلاوه، روش آن از نظر محاسباتی خیلی کارآمد است چون پارامترهای مدل از یک سیستم خطی تعیین شده‌ی چند عاملی در تساوی‌ها تخمین زده شده‌اند. دقت داشته باشید که چند جمله‌ایهای تکی و قطعه‌ای نیز همزمان در پردازش سیگنال زیست دارویی مورد استفاده قرار گرفته‌اند اما برای بهترین مورد از آگاهی‌های کا برای کاربرد در اینجا استفاده نشده‌اند..
زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو کتاب ها، جزوات، تحقیق های آماده، مقالات ترجمه شده و پروژه های مختلف رشته مهندسی پزشکی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. بسیاری از منابع فوق رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی پزشکی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی پزشکی > محصولات رشته مهندسی پزشکی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی پزشکی > مدلسازی شبه دوره‌ای برای موقعیت یابی و مهار صدای قلب در صداهای ریه
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم اجتماعی علوم جغرافيايی علوم سياسی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری