کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی پليمر > محصولات رشته مهندسی پليمر > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی پليمر > توسعه و کاربرد محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا

دانلود ترجمه مقاله درباره توسعه و کاربرد محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پليمر " با موضوع " توسعه و کاربرد محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Development and application of conducting shape memory polyurethane actuators

نویسنده/ناشر/نام مجله :
SMART MATERIALS AND STRUCTURES
سال انتشار
2006
کد محصول
1001121
تعداد صفحات انگليسي
8
تعداد صفحات فارسي
23
قیمت بر حسب ریال
135000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی پليمر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 135000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

This paper presents the development and application of conducting shape memory polyurethane (CSMPU) actuators. While conventional shape memory polyurethanes were activated by an external heat source, the conducting shape memory polyurethanes, introduced in 2004, are activated by electric power. CSMPU actuators were manufactured by adding carbon nano-tubes to conventional shape memory polyurethane. The main problem of the previous CSMPU was poor dispersion of carbon nano-tubes. In this paper, we tried to solve the dispersion problem, and after a lot of elaborate work CSMPU actuators with better electrical characteristics were fabricated with in situ polymerization. Then the actuation performance of the CSMPU actuators was also measured and assessed. Finally, the possibility of applications was examined through the installation of a CSMPU actuator in a micro air vehicle

چکیده

این مقاله توسعه و کاربرد محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا (CSMPU) را بیان می کند. در حالی که حافظه شکلی پلی یورتان ها در حالت عادی توسط یک منبع حرارتی خارجی فعال می شود، پلی یورتان حافظه شکلی رسانا که در سال 2004 معرفی شدند، توسط جریان الکتریکی  فعال می شوند. محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا توسط افزودن لوله های نانو کربنی  به پلی یورتان دارای حافظه شکلی عادی ساخته شدند. معضل اصلی پلی یورتان سابق، پخش کم نانو لوله های کربنی بود. در این مقاله ما سعی نمودیم معضل پخش نمودن  ذرات را رفع نماییم و پس از کارهای پیچیده بسیار، محرک های پلی یورتان با خواص الکتریکی بهتر توسط پلیمریزاسیون درجا ساخته شدند. همچنین عملکرد تحریک سازی محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا اندازه گیری و ارزیابی شد. در پایان، امکان کاربردهای آن از طریق نصب یک محرک پلی یورتان حافظه شکلی رسانا در یک وسیله نقلیه میکرو هوایی  آزمایش شد.

1-مقدمه

پلیمر حافظه شکلی کاملا محتمل بود که در محرک های هوشمند می توانست توسعه داده شود[1]. از سویی دیگر، تنوع وسیعی از کاربردهای ممکن برای پلیمر حافظه شکلی مانند علوم پزشکی، مهندسی نساجی و مهندسی هوا فضا و مکانیک وجود دارد.[2, 3]

براساس این قابلیت ها، نگارنده ها قبلا محرک های پلی یورتان حافظه شکلی رسانا (CSMPU) را توسط اختلاط نانو لوله های کربنی با یک پلی یورتان دارای حافظه شکلی عادی در تحقیق قبلی توسعه دادند. این تحقیق ثابت کرد که امکان جدیدی از کاربردها از طریق یافتن خصوصیات کارا با انجام آزمایشات مختلف وجود دارد.[4, 6]

پلی یورتان اساسا یک کوپلیمر چند بلاکی قسمت شده است که ساختار زنجیره آن توسط تغییر توالی بخش های سخت و نرم مشخص می شود. در حالی که بخش های سخت را در هم تنیدگی ها (گره خوردگیها) از طریق بر هم کنش دوقطبی-دو قطبی، پیوند هیدروژنی و یا بلورینگی شکل میدهند، بخش های نرم از برگشت پذیری فازی به دلیل تحرک مولکولی در حالتی لاستیکی شکل می گیرد. اثر حافظه شکلی از ساختارهای جدایش فازی میان بخش های سخت و نرم و از انتقال فازی برگشت پذیر بخش نرم سرچشمه می گیرد. بنابراین، خصوصیات حافظه شکلی می تواند توسط تغییر وزن مولکولی بخش نرم، نسبت مولی میان بخش های نرم و سخت و فرآیند پلیمریزاسیون کنترل شود.این مقاله ترجمه شده مهندسی پليمر در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

shape memory polyurethane
CSMPU

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی پليمر

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی پليمر در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی پليمر دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه