دانلود مقاله ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی با موضوع سنتز ژست سازگار با تاکید گفتار

عنوان مقاله انگليسي

Gesture synthesis adapted to speech emphasisنویسنده/ناشر/نام مجله :
Speech Communication
سال انتشار
2014
کد محصول
1001508
تعداد صفحات انگليسي
20
تعداد صفحات فارسي
59
قیمت بر حسب ریال
250000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

سنتز ژست سازگار با تاکید گفتار
سایر مقالات ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 250000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

Avatars communicate through speech and gestures to appear realistic and to enhance interaction with humans. In this context, several works have analyzed the relationship between speech and gestures, while others have been focused on their synthesis, following different approaches. In this work, we address both goals by linking speech to gestures in terms of time and intensity, to then use this knowledge to drive a gesture synthesizer from a manually annotated speech signal. To that effect, we define strength indicators for speech and motion. After validating them through perceptual tests, we obtain an intensity rule from their correlation. Moreover, we derive a synchrony rule to determine temporal correspondences between speech and gestures. These analyses have been conducted on aggressive and neutral performances to cover a broad range of emphatic levels, whose speech signal and motion have been manually annotated. Next, intensity and synchrony rules are used to drive a gesture synthesizer called gesture motion graph (GMG). These rules are validated by users from GMG output animations through perceptual tests. Results show that animations using intensity and synchrony rules perform better than those only using the synchrony rule (which in turn enhance realism with respect to random animation). Finally, we conclude that the extracted rules allow GMG to properly synthesize gestures adapted to speech emphasis from annotated speech

چکیده

آواتار ها، از طریق گفتار و حرکات ارتباط برقرار می کنند تا واقع بینانه به نظر برسند و تعامل با انسان را افزایش دهند. در این زمینه، چند اثر به تجزیه و تحلیل رابطه بین گفتار و ژست ها می پردازد، در حالی که دیگران در سنتز خود روی پیدا کردن روش های مختلف متمرکز شده اند. در این کار، از طریق ایجاد ارتباط بین گفتار و ژست ها از نظر زمان و شدت و پس از آن استفاده از این دانش برای راه اندازی یک ترکیب کننده حرکت از یک سیگنال گفتار دستی، ما به هر دو هدف می پردازیم. به آن منظور، شاخص قدرت را برای بیان و حرکت تعریف می کنیم. پس از اعتبار سنجی آنها از طریق آزمایش های ادراکی، ما از ارتباط آن ها یک قانون شدت را به دست می آوریم. علاوه بر این، ما یک قانون انطباق برای تعیین ارتباط زمانی بین گفتار و حرکات استنتاج کردیم. این تجزیه و تحلیل ها بر روی عملکرد تهاجمی و بی طرف انجام شده است تا طیف گسترده ای از سطوح تاکید، که سیگنال  گفتار و حرکت به صورت دستی تفسیر شده است را پوشش دهد. بعد، قوانین شدت و انطباق  برای راه اندازی یک ترکیب کننده حرکت به نام  نمودار حرکت ژست (GMG) استفاده می شود. این قوانین توسط کاربران انیمیشن های خروجی GMG ، از طریق آزمون های ادراکی اعتبار داده می شود. نتایج نشان می دهد که انیمیشن هایی که از قوانین شدت و انطباق استفاده می کنند عملکرد بهتری نسبت به آنهایی که تنها از قانون انطباق استفاده می کنند، دارند (که به نوبه خود موجب افزایش واقع گرایی با توجه به انیمیشن تصادفی می شود). در نهایت، ما به این نتیجه رسیدیم که قوانین استخراج شده به GMG  اجازه می دهد که به درستی ترکیب حرکات را با تاکید گفتار حاصل از تفسیر گفتار وفق دهد.

کلید واژه ها: تعامل کامپیوتر و انسان، زبان بدن، تجزیه و تحلیل گفتار، تاکید گفتار، انیمیشن، ضبط حرکت، نمودار حرکت.

1- مقدمه

تعامل میان انسان و کامپیوتر در طول چند دهه گذشته از اولین لوازم جانبی، مانند صفحه کلید یا ماووس، به دوربین های عمق فعلی قادر به تشخیص حرکات تغییر کرده است (رن و همکاران، 2011). با این حال، نه تنها ارتباط انسان و کامپیوتر تغییر کرده است، اما خروجی کامپیوتر به دلیل پیشرفت های چشمگیر در زمینه گرافیک کامپیوتری تکامل یافته است. امروزه، هزاران برنامه کاربردی وجود دارد که از آواتارهای سه بعدی برای تعامل با کاربران در محیط های مجازی استفاده می کنند. به منظور افزایش واقع گراییشان ، آواتارها سعی به تقلید انسان تا آنجا که ممکن است از تفکر (هوش مصنوعی) تا حرکت (انیمیشن پجسا و پاندزیک،2012؛ ون ولبرگن و همکاران، 2012) و یا صحبت کردن (سنتز گفتار بولوت وهمکاران، 2007؛ اوین و همکاران، 2012؛ روخاتو همکاران، 2010) دارند. در مورد آواتارهای سخنگو ، ضروری است که سخنرانی آواتار با زبان بدن همزمان شود که تا آنجا که ممکن است شبیه انسانها شوند. زبان بدن، بنیادی در ارتباط است، چرا که با محتوای سخنرانی همراه می شود و آن را تایید می کند و همچنین اطلاعات بیشتری به مخاطب ارائه می کند (کویینتیلیان و باتلر، 1920).

تولید زبان بدن مناسب با یک جریان سخنرانی خاص کار پیچیده ای است. مشخص شده است که بیان و حرکات با هم در ارتباطند (مک نیل، 1985؛ لوئهر، 2004؛ لئونارد و کامینس، 2011). با این حال، دشوار است که مجموعه ای از قوانین که قادر به پوشش تنوع گسترده ای از حرکات طبقه بندی شده، باشند را استخراج کرده (مک نیل، 1992) (یاد، استعاره ای، بطور مستقیم نشان دهنده، ضربان) و سپس از آن اطلاعات برای برپا کردن سیستم سنتز حرکت استفاده کرد….این مقاله ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
تعامل کامپیوتر و انسان
زبان بدن
تجزیه و تحلیل گفتار
تاکید گفتارزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته علوم ارتباطات اجتماعی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته علوم ارتباطات اجتماعی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > علوم ارتباطات اجتماعی > محصولات رشته علوم ارتباطات اجتماعی > مقاله با ترجمه فارسی رشته علوم ارتباطات اجتماعی > سنتز ژست سازگار با تاکید گفتار
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری