کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مکانیک > محصولات رشته مهندسی مکانیک > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مکانیک > اثر حافظه شکل دهی دو طرفه و پایداری در آلیاژ تیتانیوم – نیوبیوم – نیکل و رنج وسیع انعطاف پذیری این آلیاژ

دانلود ترجمه مقاله درباره اثر حافظه شکل دهی دو طرفه و پایداری در آلیاژ تیتانیوم – نیوبیوم – نیکل و رنج وسیع انعطاف پذیری این آلیاژ

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " اثر حافظه شکل دهی دو طرفه و پایداری در آلیاژ تیتانیوم – نیوبیوم – نیکل و رنج وسیع انعطاف پذیری این آلیاژ " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Two-Way Shape Memory Effect and Its Stability in a Ti–Ni–Nb Wide Hysteresis Shape Memory Alloy

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials Transactions
سال انتشار
2006
کد محصول
1002719
تعداد صفحات انگليسي
54
تعداد صفحات فارسي
7
قیمت بر حسب ریال
60000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
174 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 60000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The effect of training strain, deformation temperature and number of training cycles on the two-way shape memory effect (TWSME) and its stability have been investigated systematically in a Ti46:3Ni44:7Nb9 (at%) wide hysteresis shape memory alloy (SMA). The experimental results indicate that two-way shape memory strain increases with increasing the training strain up to 14.5% and then decreases with further increasing the training strain. When the training strain is less than 12%, the two-way shape memory strain increases with the increase of number of training cycles in the Ti46:3Ni44:7Nb9 alloy deformed at the room temperature. Compared with TiNi binary alloy, the TWSME is smaller and the training strain to get the maximum TWSME is larger in the Ti–Ni–Nb alloy due to the deformation of _-Nb soft particles during training. However, the Ti–Ni–Nb alloy exhibits excellent stability of TWSME during the thermal cycling

چکیده

اثر کرنش ،دمای تغییر شکل وتعداد چرخه ها در حافظه شکل دهی دوطرفه در آلیاژ شامل Ti46:3Ni44:7Nb9 بررسی شد. نتایج ازمایشات نشان داد که کرنش الیاژ با افزایش کرنش اعمالی تا 14.5درصد زیاد میشود و سپس با افزایش بیشتر کرنش اعمالی کاهش می یابد. وقتی کرنش اعمالی کمتر از 12 درصد باشد کرنش الیاژحافظه دار با افزایش تعداد سیکل های اعمالی  در الیاژ تغییر شکل یافته در درجه حرارت اتاق زیاد می شود.در مقایسه با آلیاژ دوتایی TiNi ، TWSME کمتر بوده و کرنش اعمالی ماکزیمم شده در آلیاژ Ti-Ni-Nb به دلیل تغییر شکل ذرات نرم Nb بزرگتر است.به هر حال آلیاژ Ti-Ni-Nb پایداری بهتری را در TWSME سیکل حرارتی نشام می دهد .

1-مقدمه

آلیاژ Ti-Ni-Nb در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است زیرا انعطاف پذیری گسترده دمایی بعد از تغییر شکل مناسب نشان می دهد. قطعات ساخته شده از این الیاژ به عنوان وسایل حمل و نقل و جا به جایی و کاربرد های تجاری استفاده می شوند. در الیاژ سه تایی تیتانیوم-نیکل-نیوبیوم، فاز نرم نیوبیوم عامل اصلی تغییر شکل است. تغییر شکل پلاستیک ذرات نیوبیوم میتواند به صورت انرژی کرنش الاستیک مارتنزیت ذخیره شده و درنتیجه درجه حرارت تحول معکوس در حرارت دهی را بالا می برد...این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


TiNiNb alloy
shape memory alloy
two-way shape memory effect

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه