کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم پايه > زيست شناسی > محصولات رشته زيست شناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته زيست شناسی > غذاهای اصلاح شده از نظر ژنتیکی و نگرانی های اجتماعی

دانلود ترجمه مقاله درباره غذاهای اصلاح شده از نظر ژنتیکی و نگرانی های اجتماعی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " غذاهای اصلاح شده از نظر ژنتیکی و نگرانی های اجتماعی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Genetically Modified Foods and Social Concerns

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Avicenna Journal of Medical Biotechnology
سال انتشار
2011
کد محصول
1003037
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
19
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
223 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , مجموعه مهندسی كشاورزی , بيوتكنولوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Biotechnology is providing us with a wide range of options for how we can use agricultural and commercial forestry lands. The cultivation of genetically modified (GM) crops on millions of hectares of lands and their injection into our food chain is a huge global genetic experiment involving all living beings. Considering the fast pace of new advances in production of genetically modified crops, consumers, farmers and policymakers worldwide are challenged to reach a consensus on a clear vision for the future of world food supply. The current food biotechnology debate illustrates the serious conflict between two groups: 1) Agri-biotech investors and their affiliated scientists who consider agricultural biotechnology as a solution to food shortage, the scarcity of environmental resources and weeds and pests infestations; and 2) independent scientists, environmentalists, farmers and consumers who warn that genetically modified food introduces new risks to food security, the environment and human health such as loss of biodiversity; the emergence of superweeds and superpests; the increase of antibiotic resistance, food allergies and other unintended effects. This article reviews major viewpoints which are currently debated in the food biotechnology sector in the world. It also lays the ground-work for deep debate on benefits and risks of Biotech-crops for human health, ecosystems and biodiversity. In this context, although some regulations exist, there is a need for continuous vigilance for all countries involved in producing genetically engineered food to follow the international scientific bio-safety testing guidelines containing reliable pre-release experiments and post-release track of transgenic plants to protect public health and avoid future environmental harm

چکیده

بیوتکنولوژی؛ محدوده گسترده ای از انواع گزینه ها را در اختیار ما قرار می دهد تا بتوانیم از زمین های جنگلی تجاری و کشاورزی استفاده نماییم. کاشت محصولات اصلاح شده ژنتیکی (GM)، در میلیونها هکتار از زمین ها و تزریق آنها به زنجیرۀ غذایی ما، نوعی آزمایش ژنتیکی عظیم است که همه موجودات زنده را در بر می گیرد. با توجه به سرعت بالای پیشرفت های جدید در تولید محصولات اصلاح شده ژنتیکی، مصرف کنندگان، کشاورزان و سیاست گزاران در سراسر جهان، در چالش با مباحثات جاری بیوتکنولوژی غذا هستند که بیانگر تضاد جدی بین دو گروه می باشد:  سرمایه گذاران در بخش کشاورزی و بیوتکنولوژی و دانشمندان وابسته به آنها که بیوتکنولوژی کشاورزی را بعنوان راه حلی برای کمبود غذا و کمیابی منابع طبیعی، علف های هرز و هجوم آفت ها در نظر می گیرند. دانشمندان مستقل، طرفداران محیط زیست، کشاورزان و مصرف کنندگانی که هشدار می دهند غذاهای با اصلاح ژنتیکی، خطرات جدیدی را برای امنیت غذایی، محیط زیست و سلامت انسان در پی دارد؛ مانند از میان رفتن تنوع زیستی، پیدایش علف های هرز سوپر (بزرگ) و آفت های بزرگتر، افزایش مقاومت به آنتی بیوتیک، آلرژی های غذایی و سایر اثرات برنامه ریزی نشدۀ دیگر. در این مقاله دیدگاه های اصلی که در حال حاضر در بخش بیوتکنولوژی غذایی در جهان مطرح هستند، مورد بحث قرار می گیرند، و بسترهای جدیدی برای مباحث عمیق تر و خطرات محصولات بیوتکنولوژی برای سلامت انسان، اکوسیستم ها و تنوع زیستی فراهم می گردد. گرچه در این زمینه قوانینی وجود دارند، امّا نیاز به احتیاط و هشیاری پیوسته برای همه کشورهای درگیر در تولیدات غذایی مهندسی ژنتیک و پیگیری راهبردهای آزمایشات علمی بین المللی برای اطمینان از امنیت زیستی محصولات، مانند آزمایشات قابل اعتماد پیش از انتشار محصولات و پیگیری های بعدی پس از انتشار گیاهان تراریخته (transgenic plants) ، جهت حفاظت از سلامت عمومی و اجتنای از آسیب های آینده به محثط زیست، وجود دارد.

1-مقدمه

ارگانیسم های اصلاح یافته ژنتیکی (GMOs)، از طریق ورود یک ژن از یک منبع خارجی مانند ویروس، باکتری، حیوانات یا گیاهان، به گونه های معمولاً نامرتبط به یکدیگر انجام می شود. بیوتکنولوژی، توانایی غلبه بر موانع فیزیولوژی غیر قابل عبور و برطرف نشدنی و تبادل مواد ژنتیکی در میان همه ارگانیسم های زنده را به ما عطا کرده است.

کاربرد تکنولوژی DNA با صفات ارثی متشکل جدید (recombinant)، دارای این پتانسیل است که به ما امکان خلق یک ارگانیسم مطلوب و طراحی شده توسط انسان را بدهد...این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Food
Genetically Engineered
Genetically modified
GMOs
Health

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته زيست شناسی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته زيست شناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته زيست شناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه