کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی عمران > محصولات رشته مهندسی عمران > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی عمران > استفاده از ضایعات pvc در آسفالت جاده ها

دانلود ترجمه مقاله درباره استفاده از ضایعات pvc در آسفالت جاده ها

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " استفاده از ضایعات pvc در آسفالت جاده ها " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

A sustainable approach: Utilization of waste PVC in asphalting of roads

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Construction and Building Materials
سال انتشار
2014
کد محصول
1003191
تعداد صفحات انگليسي
5
تعداد صفحات فارسي
11
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
681 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران , مهندسی پليمر , مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The most problematic plastic produced today is polyvinylchloride (PVC). For years throw-away products made of PVC have been a leading cause of dioxin pollution in incinerators and when burned in fires. In this study PVC pipe waste has been used as a modifier up to a level of 3% and 5% of bitumen in making bituminous product for paving application. PVC releases dioxins when burned; so it cannot be directly heated with aggregate at high temperature. PVC waste can be used safely only when it makes a homogenous blend with bitumen at a temp of 160 _C. PVC is not compatible with bitumen; therefore to make a homogeneous blend, waste PVC was initially treated with a chemical modifier and then blended with bitumen. The visco-elastic properties of the bitumen-PVC blend were studied. Later the performance characteristics of bituminous mix made up of these modified binders were studied and compared with those of conventional bituminous mix. The results indicate that PVC pipe waste can be used successfully in road construction. Strength and stability of the mix increased after incorporation of PVC pipe waste, and also increased resistance to permanent deformation was observed

چکیده

امروزه مشکل ساز ترین پلاستیک  از لحاظ اثرات زیست محیطی pvc است. برای سال ها دور انداختن محصولات ساخته شده از pvc منجر به انتشار دی اکسین در کوره های زباله سوز بوده است. در این پژوهش ضایعات لوله pvc به عنوان یک اصلاح کننده تا سطح 3 تا 5% در قیر برای کاربرد های هموار کردن استفاده شد.pvc هنگام سوختن دی اکسین منتشر می کند. بنابراین به تنهایی نمی توان در دماهای بالا حرارت داد. ضایعات pvc را می توان با اطمینان در یک مخلوط همگن با قیر در دمای ᵒc160 استفاده کرد.pvc  با قیر سازگار نیست، بنابراین برای تهیه یک مخلوط همگن ضایعات pvc ابتدا باید با یک اصلاح کننده شیمیایی بهبود یابد و سپس با قیر مخلوط شود. خواص ویسکو الاستیک مخلوط قیر با پی وی سی مورد مطالعه قرار گرفت. سپس عملکرد ویژگی های این مخلوط بررسی شد و با مخلوط معمولی قیر مقایسه شد. نتایج نشان می دهد که ضایعات لوله pvc می تواند به طور موفقیت آمیز در ساخت جاده مورد استفاده قرار گیرد. قدرت و ثبات این مخلوط بعد از اختلاط با ضایعات لوله pvc افزایش پیدا کرد، همچنین افزایش مقاومت به تغییر شکل دائمی نیز مشاهده شد.

1-مقدمه

مشکل ساز ترین پلاستیک تولید شده پلی ونیل کلراید است تولید جهانی pvc امروزه بیش از20 میلیون تن در سال است و با یک پنجم کل تولید پلاستیک در جهان مطابقت دارد.برای سال ها دور انداختن محصولات pvc منجر به آزاد شدن دی اکسین در کوره های زباله سوز هنگام سوزاندن آنها بوده است.با توجه به طول عمر pvc در حدود 30 سال و یا بیشتر افزایش مقدار ضایعات pvc از سال 2010 آغاز شد .مشکل اینجاست که هیچ راه مطمئنی برای مقابله با این ضایعات خطرناک ذاتی وجود ندارد...این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Bituminous mix
PVC pipe waste
Modified bitumen blends

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی عمران

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی عمران در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی عمران دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه

*
*
خیلی خوبه،👌