کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مکانیک > محصولات رشته مهندسی مکانیک > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مکانیک > برآورد ریسک اسکلت بدنه کشتی تحت اثر خوردگی وخستگی

دانلود ترجمه مقاله درباره برآورد ریسک اسکلت بدنه کشتی تحت اثر خوردگی وخستگی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " برآورد ریسک اسکلت بدنه کشتی تحت اثر خوردگی وخستگی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Risk assessment of aging ship hull structures in the presence of corrosion and fatigue

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Marine Structures
سال انتشار
2002
کد محصول
1003536
تعداد صفحات انگليسي
21
تعداد صفحات فارسي
26
قیمت بر حسب ریال
170000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی نفت , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 170000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

An approach for risk assessment of the ultimate strength of an aging ship hull structure that is being degraded by corrosion and fatigue is developed. Time-dependent random function models for corrosion growth, fatigue cracks and corrosion-enhanced fatigue cracks that weaken the capacity of a ship hull are presented. The second-order reliability method is used to calculate instantaneous reliability of the primary hull structure. Methodology for computing the time-dependent reliability of a degrading aging ship structure is developed. Sensitivity of aging structure reliability to statistical and probabilistic description of corrosion and fatigue crack parameters is investigated. An example of a problem involving an aging tanker structure is used for demonstration

چکیده

یک روش و برآورد ریسک تنش وتنش نهایی بدنه کشتی قدیمی افت ناشی از توسعه خوردگی وخستگی می باشد. دراین مقاله مدل تابع احتمالی وابسته به زمان برای رشد خوردگی،ترکهای خستگی و ترک های خستگی ناشی از رشد خوردگی که منجر به ضعف بدنه کشتی می شود بررسی شده است.دومین مورد محاسبه قابلیت اطمینان لحظه ای برای بدنه داخلی اسکلت کشتی است. روش مطالعه برای محاسبه قابلیت اطمینان لحظه ای ساختار داخلی کشتی ضعیف شده فرسوده است. حساسیت قابلیت اطمینان بدنه کشتی با توصیف آماری احتمالی ازپارامترهای ترک خستگی وخوردگی بررسی شده است. به عنوان نمونه از تحقیق روی بدنه فرسوده یک تانکر برای صحه گذاری استفاده شده است.

1-مقدمه

خوردگی و ترکهای خستگی از فراگیرترین نوع عیوب تجربه شده در بدنه کشتی است. هر مد شکست (خرابی) اگر کاملا" پایش نشود می تواند منجر به شکست فاجعه باریا زمان غیرقابل پیشبینی ازکار افتادن((Shutdown شود. اینگونه مسایل تهدید اصلی برای کل سازه کشتی قدیمی به ویژه ساختار تانکرها و کشتی های باربری می باشد. بسیاری ازکشتی ها بیش ار زمان (دوره) تعمیرات طراحی شده شان به کار کردن ادامه می دهند. اهمیت پایش وکاهش خوردگی و خستگی بوسیله انجمن های رده بندی کارفرمایان کشتی سازی وسازمان های بین المللی دریایی تشخیص داده شده است...این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Time-dependent reliability
Fatigue
Corrosion
Aging
Hull-structure
Degradation

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه