کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسي شيمی > محصولات رشته مهندسي شيمی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسي شيمی > تغییر در فرآیند هیدروژن دار کردن بنزین( نفتا) در یکی از پالایشگاه های ایران

دانلود ترجمه مقاله درباره تغییر در فرآیند هیدروژن دار کردن بنزین( نفتا) در یکی از پالایشگاه های ایران

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی نفت " با موضوع " تغییر در فرآیند هیدروژن دار کردن بنزین( نفتا) در یکی از پالایشگاه های ایران " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

REVAMP OF NAPHTHA HYDROTREATING PROCESS IN AN IRANIAN REFINERY

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Petroleum & Coal
سال انتشار
2009
کد محصول
1004035
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
12
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
779 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی نفت , مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . Abstract

Hydrotreating of naphtha (HDS) is one of the important units in crude oil refineries in which compounds such as sulfur, nitrogen, oxygen and metal are removed. A commonly used HDS catalyst is molybdenum–nickel on alumina support. sulfur and nitrogen compounds have been removed with hydrogenation in which hydrogen sulfide and ammonia are produced and then removed by a flash drum. In this paper, naphtha hydrotreating unit of a target refinery in Iran was studied. Design capacity of unit was 12000 BPSD, but because of increasing gasoline demand, the unit capacity was turned on 15000 BPSD. It made many difficulties such as increasing pressure drop of air coolers and corrosion, and decreasing of recycle compressor discharge pressure. To reduce mentioned difficulties, a supplementary flash drum was added to the primary designed separation process. To show the effect of that, the revamped process was simulated by Aspen Plus software. Results confirmed that not only the mentioned problems was removed, but also a considerable energy saving was achieved

چکیده

هیدروژن دار کردن نفتا (HDS) یکی از واحدهای مهم در پالایشگاه های نفت خام است که در آن ترکیباتی مانند گوگرد، نیتروژن، اکسیژن و فلز حذف میشوند.کاتالیزور متداول مورد استفاده در  HDS معمولا مولیبدن-نیکل بر بستر  آلومینا است. ترکیبات گوگرد و نیتروژن با هیدروژن دار کردن حذف میشوند که در آن سولفید هیدروژن و آمونیاک تولید می شوند و سپس توسط فلاش درام حذف میگردند. در این مقاله، واحد هیدرون دار کردن  نفتا در پالایشگاه هدف در ایران مورد بررسی قرار گرفت. ظرفیت طراحی واحد 12000 BPSD بود، اما به دلیل افزایش تقاضای بنزین، ظرفیت واحد به 15000 BPSD تبدیل شد. این کار مشکلات بسیاری از جمله افزایش افت فشار در کولرهای هوایی و خوردگی، و کاهش فشار تخلیه کمپرسور بازیافت  را ایجاد کرد. برای کاهش مشکلات ذکر شده، یک فلاش درام مکمل برای جداسازی به طراحی اولیه اضافه گردید. برای نشان دادن تاثیر آن، روند اصلاحی توسط نرم افزار آسپن پلاس شبیه سازی شده است. نتایج تایید کرد که نه تنها مشکلات ذکر شده حذف شد، بلکه صرفه جویی قابل توجهی در انرژی حاصل گردید.

1-مقدمه

ترکیبات گوگرد، نیتروژن و فلزات از مهم ترین آلاینده ها در برش های نفتی هستند و از بین بردن این ترکیبات هدف اصلی صنعت پالایش است. فرآیندهای هیدرون دار کردن، به خوبی از سال 1933 شناخته شده ، و طیف گسترده ای از تحقیقات در این زمینه در سراسر جهان انجام شده است. امروزه، بسیاری از سرمایه گذارها در صنایع پالایش تمایل به تولید مواد مقطر  واسطه پاک مطابق با استانداردهای زیست محیطی دارند. از سوی دیگر، مسمومیت کاتالیزور فلزی گران بها در واحدهای پالایشگاه و غیر فعال کردن آن در اثر تماس با چنین ترکیبات مضری از دلایل اصلی نیاز به hydrotreating سوخت است. علاوه بر این، روند سخت گیرانه مقررات و استانداردهای زیست محیطی در بسیاری از کشورها باعث مشکلاتی در صادرات سوخت آلاینده گردیده است...خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی نفت

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی نفت در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی نفت دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه