کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان کشاورزی > مجموعه مهندسی كشاورزی > محصولات رشته مجموعه مهندسی كشاورزی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مجموعه مهندسی كشاورزی > تولید نان کاربردی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نانوانکپسوله شده

دانلود ترجمه مقاله درباره تولید نان کاربردی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نانوانکپسوله شده

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مجموعه مهندسی كشاورزی " با موضوع " تولید نان کاربردی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نانوانکپسوله شده " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Development of functional bread containing nanoencapsulated omega-3 fatty acids

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Food Engineering
سال انتشار
2011
کد محصول
1004393
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
26
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The aim of this study was to develop functional bread enriched with omega-3 fatty acids. High amylose corn starch was used to form nanosized complexes with flax seed oil that was converted to powder of microparticles by spray drying. The particles were then incorporated into bread formulation at different amounts to investigate their effects on bread quality characteristics. The effects of encapsulation on the formation of lipid oxidation products and thermal process contaminants including acrylamide and hydroxymethyl furfural (HMF) were determined. Encapsulation significantly decreased lipid oxidation as measured by the formation of hexanal and nonanal in breads during baking. Increasing the amount of particles in dough significantly decreased the formation of acrylamide and HMF in breads. Scanning electron microscopic analysis of bread demonstrated that particles added to dough remained intact in the crumb, but partially destroyed in the crust. Comparing to its free form, addition of nanoencapsulated flax seed oil increased final product quality and safety by lowering lipid oxidation and formation of harmful compounds in breads during baking

چکیده

هدف این پژوهش تولید نان کاربردی غنی شده با اسیدهای پرب امگا 3 است. برای ساخت ترکیباتی با ابعاد نانو از نشاستهی غلات دارای آمیلوز بالا همراه با روغن تخم کتان که با استفاده از خشککنندهی افشانهای به پودری از ریز ذرات تبدیل شده بود استفاده شد. سپس این ذرات با مقادیر مختلف در دستور ساخت نان بکار گرفته شدند تا اثر آنها بر روی خصوصیات کیفی نان مورد بررسی قرار گیرد. اثرات انکپسوله کردن بر روی تشکیل محصولات اکسیداسیون لیپید و آلایندههای فرآیند گرمایی از قبیل آکریلآمید و هیدروکسیمتیل فورفورال (HMF) تعیین گردیدند. براساس سنجش تشکیل هگزانال و نونانال در نانها طی فرآیند پخت، انکپسوله کردن به نحو قابل توجهی موجب کاهش اکسیداسیون لیپید گردید. افزایش مقدار ذرات در خمیر به نحو قابل توجهی تشکیل آکریلآمید و HMF را در نانها کاهش داد. بررسی تحلیل با میکروسکوپ الکترونی از نان نشان داد که ذرات افزوده شده به خمیر در خرده نان دست نخورده باقی ماندند، اما در پوستهی نان اندکی از بین رفتند. در مقایسه با شکل آزاد آن، افزودن روغن تخم کتان نانوانکپسوله شده باعث بالا رفتن کیفیت و سلامت محصول نهایی با پایین آوردن اکسیداسیون لیپید و تشکیل ترکیباتی مضر در طول فرآیند پخت شد.

1- مقدمه

انکپسوله کردن مواد غذایی فعال کاربرد مهمی است که میتوان با استفاده از رویکردهای فناوری نانو به آن دست یافت. نانوانکپسوله کردن برای تولید محصولات غذایی کاربردی از طریق انتقال ترکیبات زیستفعالی مانند ویتامینها، ضداکسیداسیونها و آنزیمها سودمند است (بائومنر، 2004). این فرآیند موجب بالا رفتن عاملیت و پایداری محصول، من جمله رهاسازی کنترلشدهی هسته در طول ذخیرهسازی میشود...خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مجموعه مهندسی كشاورزی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مجموعه مهندسی كشاورزی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مجموعه مهندسی كشاورزی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه