کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسي شيمی > محصولات رشته مهندسي شيمی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسي شيمی > آنالیزحرارتی لوله گرمایی با استفاده از روش تاگوچی

دانلود ترجمه مقاله درباره آنالیزحرارتی لوله گرمایی با استفاده از روش تاگوچی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " آنالیزحرارتی لوله گرمایی با استفاده از روش تاگوچی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

THERMAL ANALYSIS OF HEAT PIPE USING TAGUCHI METHOD

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Engineering Science and Technology
سال انتشار
2010
کد محصول
1004608
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
12
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
672 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی نفت , مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The heat pipe is a novel heat transfer device to transfer large amount of heat through a small cross sectional area with very small temperature differences and it also posses high thermal conductance and low thermal impedance. In this paper, the heat pipe working parameters are analyzed using Taguchi methodology. The Taguchi method is used to formulate the experimental work, analyze the effect of working parameters of the heat pipe and predict the optimal parameter of heat pipe such as heat input, inclination angle and flow rate. It is found that these parameters have a significant influence on heat pipe performance. The analysis of the Taguchi method reveals that, all the parameters mentioned above have equal contributions in the performance of heat pipe efficiency, thermal resistance and overall heat transfer coefficient. Experimental results are provided to validate the suitability of the proposed approach

چکیده

لوله گرمایی یک وسیله انتقال حرارت مدرن برای انتقال مقدار زیاد گرما از یک سطح مقطع کوچک با اختلاف دمای ناچیز می باشد که هدایت گرمایی بالا و مقاومت گرمایی ناچیزی دارد. در این مقاله پارامترهای دخیل در عملکرد لوله گرمایی با استفاده از روش تاگوچی آنالیز شدند. روش تاگوچی برای فرمولاسیون کارهای آزمایشگاهی، آنالیز اثر پارامترهای دخیل در لوله گرمایی و پیش بینی پارامترهای بهینه در لوله گرمایی از قبیل گرمای ورودی، زاویه انحراف و دبی جریان مورد استفاده قرار گرفت. مشخص شد که این پارامترها تاثیری قابل توجه بر کارایی لوله گرمایی دارند. آنالیز با روش تاگوچی مشخص می کند که تمام پارامترهای مورد اشاره در بالا سهمی برابر در بازده لوله گرمایی، مقاومت گرمایی و ضریب کلی انتقال حرارت ایفا می کنند. داده های آزمایشگاهی برای اعتبار بخشیدن به روش پیشنهادی مناسب تهیه گردیدند.

1-مقدمه

لوله گرمایی یک وسیله حرارتی است که قادر به انتقال موثر انرژی گرمایی با استفاده از یک سیال میانی انتقال حرارت می باشد. لوله گرمایی شامل یک محفظه بسته با مقدار کمی از یک سیال کاری می باشد. گرما به صورت گرمای نهان با تبخیر سیال کاری در ناحیه تبخیر (evaporator) و میعان بخار در قسمت سردساز منتقل می شود. این چرخه با برگشت سیال به محفظه تبخیر از طریق مجراهای پر پیچ و خم با ساختار مویین که در امتداد دیوارهای داخلی لوله می باشد کامل می شود..خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه