دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک با موضوع شکست خستگی شافت محور عقب یک خودرو

عنوان مقاله انگليسي

Fatigue failure of a rear axle shaft of an automobileنویسنده/ناشر/نام مجله :
Engineering Failure Analysis
سال انتشار
2006
کد محصول
1004890
تعداد صفحات انگليسي
10
تعداد صفحات فارسي
16
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

شکست خستگی شافت محور عقب یک خودرو
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی مواد را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

This paper describes the failure analysis of a rear axle shaft used in an automobile which had been involved in an accident. The axle shaft was found to break into two pieces. The investigation was carried out in order to establish whether the failure was the cause or a consequence of the accident. An evaluation of the failed axle shaft was undertaken to assess its integrity that included a visual examination, photo documentation, chemical analysis, micro-hardness measurement, tensile testing, and metallographic examination. The failure zones were examined with the help of a scanning electron microscope equipped with EDX facility. Results indicate that the axle shaft fractured in reversed bending fatigue as a result of improper welding

چکیده

در این مقاله سعی شده است که آنالیز شکست شافت محور عقب خودرویی که تصادف کرده است، ارائه گردد. شافت محور عقب این خودرو بر اثر این تصادف به دو تکه تقسیم شده بود. این تحقیقات بدین منظور به عمل آمد که بفهیم این شکست بر اثر تصادف به وجود آمده یا این که این شکست بوده است که باعث وقوع تصادف شده است. روی این قطعه بررسی های شامل بررسی چشمی، عکسبرداری، آنالیز شیمیایی، تست میکروسختی، تست کششی و بررسی متالوگرافی انجام شد. همچنین نواحی شکست با استفاده از SEM که مجهز به EDX بود، مورد مشاهده و بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که شافت محور عقب به خاطر جوشکاری نامناسب بر اثر خستگی خمشی بازگشتی شکسته شده است.

1-مقدمه

هر وسیله ی نقلیه شامل نوعی از مونتاژ شافت دیفرانسیلی است که به محور گردان اصلی متصل شده اند. گردش محور عقب خودرو، نوع غالب انتقال قدرت از موتور به چرخ هاست. این بدین معناست که توان از موتور به چرخ های عقب منتقل شده و آن ها را به حرکت در می آورد.

در خودروها، به منظور انتقال توان و حرکت گردشی از دیفرانسیل به چرخ ها، از شافت محور استفاده می شود. در عمل شافت محور معمولاً در معرض تنش پیچشی و خمش قرار دارد که این تنش به خاطر وزن خود یا وزن اجزا و یا تراز نبودن یاتاقان های گرد است. از این رو، این اجزای در حال گردش به خاطر ماهیت عملکردشان مستعد به خستگی هستند و این شکست خستگی معمولاً از نوع پیچشی، چرخشی-خمشی و خمش بازگشتی (دوطرفه) است...این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
شافت محور
آنالیز شکستزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مکانیک > محصولات رشته مهندسی مکانیک > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مکانیک > شکست خستگی شافت محور عقب یک خودرو
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم جغرافيايی علوم اجتماعی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری