کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مکانیک > محصولات رشته مهندسی مکانیک > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مکانیک > شکست خستگی شافت محور عقب یک خودرو

دانلود ترجمه مقاله درباره شکست خستگی شافت محور عقب یک خودرو

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " شکست خستگی شافت محور عقب یک خودرو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Fatigue failure of a rear axle shaft of an automobile

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Engineering Failure Analysis
سال انتشار
2006
کد محصول
1004890
تعداد صفحات انگليسي
10
تعداد صفحات فارسي
16
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

This paper describes the failure analysis of a rear axle shaft used in an automobile which had been involved in an accident. The axle shaft was found to break into two pieces. The investigation was carried out in order to establish whether the failure was the cause or a consequence of the accident. An evaluation of the failed axle shaft was undertaken to assess its integrity that included a visual examination, photo documentation, chemical analysis, micro-hardness measurement, tensile testing, and metallographic examination. The failure zones were examined with the help of a scanning electron microscope equipped with EDX facility. Results indicate that the axle shaft fractured in reversed bending fatigue as a result of improper welding

چکیده

در این مقاله سعی شده است که آنالیز شکست شافت محور عقب خودرویی که تصادف کرده است، ارائه گردد. شافت محور عقب این خودرو بر اثر این تصادف به دو تکه تقسیم شده بود. این تحقیقات بدین منظور به عمل آمد که بفهیم این شکست بر اثر تصادف به وجود آمده یا این که این شکست بوده است که باعث وقوع تصادف شده است. روی این قطعه بررسی های شامل بررسی چشمی، عکسبرداری، آنالیز شیمیایی، تست میکروسختی، تست کششی و بررسی متالوگرافی انجام شد. همچنین نواحی شکست با استفاده از SEM که مجهز به EDX بود، مورد مشاهده و بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که شافت محور عقب به خاطر جوشکاری نامناسب بر اثر خستگی خمشی بازگشتی شکسته شده است.

1-مقدمه

هر وسیله ی نقلیه شامل نوعی از مونتاژ شافت دیفرانسیلی است که به محور گردان اصلی متصل شده اند. گردش محور عقب خودرو، نوع غالب انتقال قدرت از موتور به چرخ هاست. این بدین معناست که توان از موتور به چرخ های عقب منتقل شده و آن ها را به حرکت در می آورد.

در خودروها، به منظور انتقال توان و حرکت گردشی از دیفرانسیل به چرخ ها، از شافت محور استفاده می شود. در عمل شافت محور معمولاً در معرض تنش پیچشی و خمش قرار دارد که این تنش به خاطر وزن خود یا وزن اجزا و یا تراز نبودن یاتاقان های گرد است. از این رو، این اجزای در حال گردش به خاطر ماهیت عملکردشان مستعد به خستگی هستند و این شکست خستگی معمولاً از نوع پیچشی، چرخشی-خمشی و خمش بازگشتی (دوطرفه) است...این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Axle shaft
Reversed bending fatigue
Welding
Failure analysis

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه