کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مکانیک > محصولات رشته مهندسی مکانیک > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مکانیک > تأثیر عملیات حرارتی بر خواص مکانیکی فولاد ابزار اصلاح و ریخته گری شده AISI D3

دانلود ترجمه مقاله درباره تأثیر عملیات حرارتی بر خواص مکانیکی فولاد ابزار اصلاح و ریخته گری شده AISI D3

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مکانیک " با موضوع " تأثیر عملیات حرارتی بر خواص مکانیکی فولاد ابزار اصلاح و ریخته گری شده AISI D3 " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Effects of heat treatment on mechanical properties of modified cast AISI D3 tool steel

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials and Design
سال انتشار
2014
کد محصول
1005321
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
15
قیمت بر حسب ریال
100000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
4 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 100000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

In this research new modified as-cast cold work AISI D3 tool steel was produced by increasing Ti and Nb and decreasing Cr. At first, Cast samples were homogenized at optimized cycle and then austenitized and tempered within the specified temperature ranges. Mechanical properties and wear behavior were determined by performing hardness test, three point bending test and pin on disc wear test. Also, scanning electron microscope was employed to characterize the new modified steel

For the specimens austenitized and tempered at 1050 °C and 500 °C respectively, the secondary hardening effect was observed which was consistent with lower weight loss of pin on disc wear test results. The results show that, the new modified as-cast steel represents hardness and wear resistance equal to or better than that of standard wrought D3 steel, while its strength and toughness are lower than those of wrought steel

چکیده

در این مقاله، با افزایش مقدار Ti و Nb و کاهش Cr گونه اصلاح شده ای از فولاد ابزار سردکار AISI D3 ریخته گری و ایجاد گردید. در ابتدا، نمونه های ریختگی تحت سیکل های بهینه همگن سازی شده و سپس در محدوده دمایی مناسب آستنیته و تمپر شدند. خواص مکانیکی و رفتار سایشی به وسیله آزمون های سختی، خمش سه نقطه ای و پین و دیسک مورد بررسی قرار گرفت. همچنین از میکروسکوپ الکترونی روبشی برای مشخصه یابی فولاد جدید اصلاح شده بهره گرفته شد.

در نمونه های آستنیته و تمپر شده به ترتیب در دماهای 1050 و 500 درجه سانتیگراد، اثر سختی ثانویه مشاهده گردید که با کاهش وزن کمتر این نمونه ها در آزمون پین و دیسک همخوانی داشت. نتایج حاکی از این بود که سختی و مقاومت به سایش فولاد ریختگی اصلاح شده معادل و یا بهتر از فولاد D3 کار شده معمول می باشد اما استحکام و چقرمگی آن نسبت به فولاد کار شده کمتر است.

1-مقدمه

فولاد AISI D3 پرکربن و پرکروم که دارای 11-13 درصد کربن و 2-35/2 درصد کربن می باشد، کاربرد گسترده ای در صنعت به عنوان قالب ها و ابزارهای سردکار دارد. اگرچه ریزساختار فولاد D3 کارشده معمولاً شامل توزیع همگنی از کاربیدهای کروم در زمینه فریتی و مارتنزیتی می باشد اما در ساختار ریختگی این فولاد، به شکل شبکه ای از کاربید کروم یوتکتیکی و آستنیت است که در مرحله نهایی انجماد شکل می گیرد...این مقاله ترجمه شده مهندسی مکانیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


cast AISI D3 tool steel
heat treatment

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مکانیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مکانیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مکانیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه