Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی عمران /

آنالیز دینامیکی یک قاب تحت بار ناگهانی در نرم افزار آباکوس (همراه با فایلهای تحلیل)

آنالیز دینامیکی، قاب تحت بار، نرم افزار آباکوس

1- شرح مسئله

 

در این مثال قاب نگه‌دارنده یک موتور (نشان داده شده در شکل 1-1) بررسی و آنالیز خواهد گردید. یک بار 3000 N به‌صورت ناگهانی و در 0.15 ثانیه به عضو حامل بار وارد گردیده، سپس بار برداشته می‌شود. در این مثال هدف تعیین پاسخ سیستم به این بار ناگهانی در 0.3 s اولیه آنالیز است.

فونداسیون سازه حساس بوده و بیشترین مقدار نیروی قابل‌تحمل در هر اتصال 1200 N است. در این مثال می­خواهیم بررسی کنیم که آیا تحت این بار ناگهانی اتصال در فندانسیون دچار گسیختگی خواهد شد؟ همچنین تغییرات جابجایی نقطه اعمال بار در طول حل بررسی خواهد شد. ازآنجایی‌که بار در یک مدت‌زمان کوتاه وارد می‌گردد اثر نیروی اینرسی قابل‌توجه خواهد بود. مدل به‌صورت دینامیکی آنالیز خواهد گردید. جنس قاب نگه‌دارنده از فولاد با مدول یانگ 200 GPa مدول برشی 80 GPa و ضریب پواسون 0.25 است. چگالی فولاد برابر با 7800 است. اتصال میان اعضای اصلی با سه شاخه جانبی به‌صورت پینی است. همچنین اتصال اعضای اصلی به فونداسیون نیز به‌صورت جوش است.

در یک آنالیز دینامیکی دمپینگ می‌تواند اثرات مهمی روی نتایج داشته باشد. در مسئله مورد بررسی اتصالات اعضای اصلی و تقویت کننده ­های داخلی به‌صورت پینی است. وجود اصطکاک در این نوع اتصالات می‌تواند سبب اتلاف انرژی گردد؛ بنابراین در این مثال مقدار دمپینگ بحرانی برابر با 5% در نظر گرفته خواهد شد.


عنوان مقاله فارسی

آنالیز دینامیکی یک قاب تحت بار ناگهانی در نرم افزار آباکوس (همراه با فایلهای تحلیل)

تعداد صفحات فارسی
22
کد محصول
1008157
قیمت بر حسب ریال
676,500
نوع فایل های ضمیمه
Word+cae+jnl
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این پروژه آماده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر پروژه های آماده مهندسی مکانیک , مهندسی عمران را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید محصول مورد نظر محصول مورد نظر و با یک کلیک می توانید محصول مورد نظر خود را دانلود نمایید. محصول مورد نظر خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 676500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نماییدتاریخ انتشار در سایت: 2016-06-04
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی مکانیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این پروژه آماده چیست؟

ثبت سفارش جدید