کاربر گرامی Skip Navigation Links

دانلود مقاله ترجمه شده رایگان درباره عملکرد لرزه ای سیستم های قاب مهاربندی مقاوم در برابر کمانش

دانلود رایگان مقاله ترجمه شده عمران با موضوع : عملکرد لرزه ای سیستم های قاب مهاربندی مقاوم در برابر کمانش، در این بخش میسر است.
چکیده مقاله ترجمه شده رایگان مهندسی عمران با عنوان : عملکرد لرزه ای سیستم های قاب مهاربندی مقاوم در برابر کمانش
Abstract

A growing number of buildings in the U.S. are using buckling-restrained braces as the primary seismic lateral force-resisting system.  At the University of California, Berkeley, buckling-restrained Unbonded Braces™ have already been used for both retrofit and new construction.  Recently, as part of the  validation of the design of buckling-restrained braced frames for a major new laboratory building at the campus, tests of large-scale braced frame subassemblies were performed.  Three frame subassemblies, with Unbonded Braces™ in one chevron and two single-diagonal configurations, were subjected to design-level and beyond design-level cyclic lateral loading.  The tests showed good behavior of the braces, and the results indicated a number of important considerations for the design of buckling-restrained braced frames and also of braced frames in general.  The paper describes the laboratory building project, the design of the test subassemblies, and presents an overview of the findings from the test program and subsequent analyses

چکیده

 تعداد فزاینده ای از ساختمان ها در ایالات متحده، از مهاربندی های مقاوم در برابر کمانش به عنوان سیستم اصلی مقاوم در برابر نیروی جانبی زمین لرزه استفاده می کنند. در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، مهاربندهای نامقید مقاوم در برابر کمانش تاکنون برای مقاوم سازی و ساخت و ساز جدید استفاده شده اند. به تازگی، به عنوان بخشی از اعتبارسنجی طراحی قاب های مهاربندی شده مقاوم در برابر کمانش برای یک ساختمان آزمایشگاهی جدید عمده در دانشگاه، آزمایش های در مقیاس بزرگ قطعات قاب مهاربندی شده انجام شدند. سه قطعه قاب، با مهاربندی های نامقید در یک پیکربندی شورون و دو پیکربندی مورب تکی، تحت بارگذاری جانبی سیکلی سطح طراحی و فراتر از سطح طراحی قرار گرفتند. آزمون ها رفتار خوب مهاربندها را نشان دادند، و نتایج، ملاحظات مهمی برای طراحی قاب های مهاربندی شده مقاوم در برابر کمانش و همچنین قاب های مهاربندی در حالت کلی نشان داد. این مقاله پروژه ساختمان آزمایشگاهی، طراحی قطعات آزمون را توصیف می کند و یک نمای کلی از یافته های برنامه آزمون و تحلیل های بعدی را نشان می دهد.

1-مقدمه

زلزله های سال 1994 نورتریج و 1995 هیوگو-کن نانبو، حساسیت قاب های فولادی مقاوم خمشی در برابر انواع مختلف آسیب مرتبط با جابجایی های بزرگ جانبی را نشان دادند. برای کاهش این گونه مسائل، مهندسان به طور فزاینده ای به سمت قاب های مهاربندی هم محور به عنوان یک وسیله عملی و مقرون به صرفه برای بهبود مقاومت و سختی جانبی ساختمان های فولادی جذب می شوند. با این حال، سیستم های مهاربندی معمولی، عملکرد ضعیفی در چند زلزله اخیر داشته اند (سابلی و همکاران [1])، و یافته های تحقیقات اخیر نشان می دهد که چنین سیستم هایی ممکن است قابلیت اعتماد دیگر سیستم های معمول را نداشته باشند...


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " عملکرد لرزه ای سیستم های قاب مهاربندی مقاوم در برابر کمانش " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید اصل مقاله و ترجمه فارسی آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
عملکرد لرزه ای سیستم های قاب مهاربندی مقاوم در برابر کمانش
نویسنده/ناشر/نام مجله :
13th World Conference on Earthqauke Engineering
سال انتشار
2004
کد محصول
1010960
تعداد صفحات انگليسي
14
تعداد صفحات فارسي
19
قیمت بر حسب ریال
رایگان
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده رایگان مهندسی عمران را مشاهده کنید.
برای اطلاع از مقالات ترجمه شده رایگان جدید، ایمیل خود را وارد نمایید.
در صورت نیاز به کلمه عبور از www.ir-translate.com به عنوان کلمه عبور استفاده کنید
این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:BUCKLING RESTRAINED BRACED FRAME SYSTEMS

تاریخ انتشار در سایت: 2017-07-15
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی عمران

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی عمران در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی عمران دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه