Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسي شيمی /

عنوان ترجمه شده مقاله: راکتور زیستی غشایی بی هوازی انرژی پایین برای تصفیه فاضلاب شهری

در این مقاله، ما تاثیر کاهش CFV در راکتورهای زیستی غشایی بی هوازی جریان متقاطع خارجی سرامیکی و پلیمری را ارزیابی کردیم که فاضلاب شهری واقعی و مصنوعی را تصفیه می کنند تا تقاضای انرژی را به مقادیری کمتر از مقدار موردنیاز با لجن فعال کاهش دهیم.
 چکیده

دستیابی به غلظت BOD5 کم سیال خروجی و عملکرد پایدار در تصفیه فاضلاب شهری در دمای محیط، بدون استفاده از غشا در زیست­ فناوری بی­ هوازی کاری دشوار است. عملیات غشایی معمولاً بیش از هوادهی لجن فعال مرسوم نیازمند انرژی است بنابراین هدف اصلی کاربرد زیست­ فناوری بی­ هوازی با شکست مواجه می­ شود. بااین ­وجود، استراتژی ­های عملیاتی غشایی کم­انرژی در حال براورد هستند که سبب می­ شوند راکتورهای زیستی غشایی بی ­هوازی (AnMBR)، کارآمدی انرژی بیشتری داشته باشند. در این مطالعه، چهار AnMBR مقیاس رومیزی 3.3 لیتری با استفاده از غشاهای لوله ­ای جریان متقاطع خارجی با فاضلاب شهری حقیقی و مصنوعی در دمای 10 و 25 درجه سلسیوس تغذیه شدند و بر اساس تقاضای انرژی و حذف مواد آلی ارزیابی شدند. غشاها در سرعت جریان متقاطع کم 0.018 – 0.3 m/s و با GAC سیال یا بدون آن عمل می­کردند تا تقاضای انرژی AnMBR را کاهش دهند. کاربرد GAC در غشاها سبب کاهش قابل ­توجه سرعت جریان مقاطع شد بدون اینکه زمان کاری غشا بین دو تمیزسازی کاهش یابد و منجر به تقاضای انرژی 0.05 – 0.13 kWh/m3 شد. AnMBRها حتی در دمای 10 درجه هم قادر به تولید ماده نفوذی با BOD5 کمتر یا مساوی 10 میلی­گرم بر لیتر با HRT 4.2 – 9.8 ساعت برای راکتور زیستی بودند. زمان تعیین عوامل نظری تولید انرژی، براورد شد که AnMBR توصیف شده در اینجا نیازمند 70 – 100% انرژی کمتر در مقایسه با لجن فعال است که بیانگر این مطلب است که تقاضای انرژی خالص صفر برای حذف BOD5 و مواد مغذی از فاضلاب شهری قابل حصول است.

-1مقدمه

طرح ­های جدید برای بازیابی فاضلاب شهری، بر جایگزینی فرایندهای هوازی مانند لجن فعال با زیست­ فناوری بی­ هوازی متمرکز هستند [1، 2]. اخیراً راکتورهای زیستی غشایی بی­هوازی (AnMBRها) به علت مزایای منحصر به فردی که جداسازی غشایی در نگهداری زیست­ توده ایجاد می ­کند و به علت غلظت اکسیژن­ خواهی شیمیایی (COD) سیال کم به ویژه در دماهای پایین، مورد توجه هستند [3 – 6]. زیست ­فناوری بی­هوازی مزایایی مانند کاهش تولید جامدهای زیستی، کاهش نیاز به انرژی به علت حذف هوادهی و تولید متان برای تولید انرژی دارد [1، 2، 7، 8]. به علاوه، AnMBRها به علت آهنگ بارگذاری آلی بالاتر و عمق راکتور بیشتر در مقایسه با لجن فعال (با وجود اینکه سیستم­­ های هوازی به صورت مخازن عمیق هستند)، ردپای کربن را کاهش می­ دهند…
میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسي شيمی " با موضوع " راکتور زیستی غشایی بی هوازی انرژی پایین برای تصفیه فاضلاب شهری " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
راکتور زیستی غشایی بی هوازی انرژی پایین برای تصفیه فاضلاب شهری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Membrane Science
سال انتشار
2016
کد محصول
1012130
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
26
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
690 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسي شيمی , محيط زيست را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 820000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسي شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Crossflow
Energy
Anaerobic
Wastewater

تاریخ انتشار در سایت: 2018-04-18
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسي شيمی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید