Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی معدن /

عنوان ترجمه شده مقاله: شبیه سازی عددی پایداری برای گروه مغار نیروگاهی زیرزمینی ایستگاه برق-آبی جینپینگ

در این مقاله برای اجتناب از پیچیده سازی خاکبرداری در گروه مغار نیروگاهی زیرزمینی ایستگاه برق-آبی جینپینگ، درک پایداری سنگ‌های پیرامونی کار ساده‌ای نیست. برای مطالعه‌ی فرایندهای مکانیکی سنگ‌های پیرامونی، فرایند ساخت با استفاده از نرم افزار FLAC شبیه سازی شده است؛ در این نرم افزار از فرمولاسیون تفاضل صریح استفاده می‌شود.
 چکیده

در این مقاله مقدمه‌ای اجمالی در مورد چالش بزرگی ارائه شده که در حین احداث ایستگاه برق-آبی جینپینگ، برای چهار تونل در فاصله‌ی اندک با یکدیگر بوجود آمد. این ایستگاه یکی از پروژه‌های برق-آبی زیرزمینی آبشاری کلیدی است که در جنوب غرب چین روی رودخانه‌ی یالونگ قرار گرفته است. میزان ژئواسترس قائم (MPa 63) در این محل بالاترین میزان در میان سازه‌های مهندسی در چین به شمار می‌رود. از طریق شبیه سازی عددی، مقایسه‌ی جابجایی‌ها، چگالی انرژی و ناحیه‌ی پلاستیکیِ سنگ‌های پیرامونی، توصیفی تفصیلی به دست آمده و از آن برای محاسبه و تجزیه و تحلیل مقادیر مختلف فاصله‌ی جدایش بین مراکز تونل‌های همجوار استفاده شده است. جابجایی‌های افقی در دو مورد از دیواره‌های جانبی، به شدت نامتقاون است، ولی اصولاً در دیواره‌های تونل‌های میانی، متقارن است. از این رو لازم است به جابجایی تونل‌های بیرونی در حین احداث گروه مغار توجه بیشتری شود. یک ناحیه‌ی افزایش انرژی در سنگ‌های پیرامونی بالای طاق (حدود 2 تا 3 متر) وجود دارد که نقش مهمی در پایداری یکپارچه‌ی گروه مغار بازی می‌کند و لازم است با توجه به طراحی انجام شده، مقاوم سازی شود. حداقل فضای ایمنی بین تونل‌های مجاور بین 40 تا 45 متر است و از آنجاییکه فضای واقعی در نظر گفته شده در گروه مغار برق-آبی جینپینگ 60 متر است، ایمن تلقی می‌شود. این روش تحلیل نه تنها برای ایستگاه برق-آبی جینپیانگ مناسب است، بلکه می‌توان از آن به عنوان مرجعی برای مهندسی گروه مغارهای مشابه استفاده کرد.

1-مقدمه

با رشد سریع احداث نیروگاه‌های برق-آبی، [احداث] گروه‌های مغار انحرافی رو به فزونی گذاشته است. اما هنوز هم پیچیدگی چیدمان فضایی به عنوان یکی از دشواری‌های موجود به شمار می‌رود. در حال حاضر، افراد زیادی روی اثرات جانبی ساخت انواع گروه مغارهای انحرافیِ مدفون در عمق کار می‌کنند و ثمرات بسیاری از این کارها ارائه شده است [1 تا 4]. با این حال، نظر به عدم تشابه سازه‌های زمینی و روابط بین گروه مغار و خصوصیات تنشیِ سنگ‌های پیرامونی نیروگاه‌های زیرزمینی، نمی‌توان گروه مغار را با سیستم تحلیلی رایج مورد مطالعه قرار داد. تنها راه پژوهش در این زمینه، استفاده از نمونه‌های مشهود است که می‌توانند به عنوان راهنمایی برای سازه‌های مهندسی مشابه مورد استفاده قرار بگیرند…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی معدن " با موضوع " شبیه سازی عددی پایداری برای گروه مغار نیروگاهی زیرزمینی ایستگاه برق-آبی جینپینگ " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
شبیه سازی عددی پایداری برای گروه مغار نیروگاهی زیرزمینی ایستگاه برق-آبی جینپینگ
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE Computational and Information Sciences ICCIS
سال انتشار
2010
کد محصول
1012664
تعداد صفحات انگليسی
4
تعداد صفحات فارسی
9
قیمت بر حسب ریال
665,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی معدن را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 665000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی معدن در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Plastics
Stability analysis
Hydroelectric power generation

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-24
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی معدن در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید