Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی معدن /

عنوان ترجمه شده مقاله: میزان گاز و ساختار زغال در حوضه دونتس

در این مقاله مطالعه تلفیقی زغال با استفاده از روشهای رزونانس پارامغناطیسی الکترونی و نوری، اسپکتروسکوپی مادون قرمز و اسپکتروسکوپی رامان صورت گرفت.

چکیده

مطالعه تلفیقی زغال با استفاده از روشهای رزونانس پارامغناطیسی الکترونی و نوری، اسپکتروسکوپی مادون قرمز و اسپکتروسکوپی رامان صورت گرفت. معلوم شد که محتوی گاز زغال به وسیله درجه زغال و ساختمان مواد آن و نیز به وسیله ساختار لایه زغالی در سطوح ماکرو، میکرو و نانو که در هم تنیده هستند تعیین می‌شود. معلوم گردید که اندازه و میزان حباب‌هایی که احتمالاً منشای دیرینه دارند و میزان متان لایه زغالی با هم ارتباط دارند. تاثیر هر سطح مقیاس ساختار لایه زغالی بر محتوی گاز معلوم شد. نویسندگان مزیت‌های مطالعه تلفیقی زغال گازدار را با روشهای فیزیکی نشان دادند که این این روش‌ها مکمل یکدیگر در سطوح مختلف ساختار زغالی هستند.

1-مقدمه

ترکیدن‌های ناگهانی و شدید زغالسنگ و گاز از رگه زغالی صلب به درون ورودی معدن (ترکیدن‌های‌ گاز) ممکن است سبب آسیب جدی به سلامت انسان، محیط زیست و سازه‌های مهندسی شود و این خطر یکی از مسائل رایج در معدنکاری زیرزمینی لایه‌های زغالسنگی گازدار عمیق در روسیه و سایر کشورهای تولیدکننده زغالسنگ در سطح جهان است. خطر ضربه گاز با عمق و نرخ تولید زغال افزایش می‌یابد. انفجار‌های گاز به ویژه طی تولید از رگه‌های نزدیک به هم برای مثال در حوضه زغالی کوزنتسک رخ می‌دهند. بنابراین، مسائل ایمنی در این خصوص از اولویت بالایی برخوردارند ]1[.....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زمين شناسی " با موضوع " میزان گاز و ساختار زغال در حوضه دونتس " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
میزان گاز و ساختار زغال در حوضه دونتس
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Mining Science
سال انتشار
2017
کد محصول
1012931
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
11
قیمت بر حسب ریال
880,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده زمين شناسی , مهندسی معدن را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 880000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده زمين شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Fossil coal
rank
gas content
paleo-bubbles
structure
spectroscopy methods

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-31
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زمين شناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید