کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > محصولات رشته مديريت > مقاله با ترجمه فارسی رشته مديريت > ترجمه مقاله درباره محصولات لبنی ارگانیک | حرکت صنایع لبنی سنتی به سمت تولید محصولات ارگانیک و سالم

حرکت صنایع لبنی سنتی به سمت تولید محصولات ارگانیک و سالم: برررسی صنایع لبنیات ارگانیک در هلند وتایلند

به طور خلاصه، هدف از این مقاله، تعیین و مقایسه عوامل موثر بر گرایش به سمت محصولات لبنی ارگانیک و مصرف آنها در کشورهای هلند وتایلند، و فاکتورهای تاثیر گذار براین عوامل است.

چکیده

  پس از دهه ها تبلیغ و بهبود صنایع کشاورزی و محصولات لبنی ارگانیک، مصرف آنها در کشورهای پیشرفته صنعتی بسیار گسترش یافته است و در کشورهای جدیدا توسعه یافته نیز، در حال گسترش است؛  و این در حالی است که در کشورهای مختلف، این صنایع به انواع مختلفی تولید می شوند. در این مقاله، گسترش و توسعه تولید صنایع لبنی ارگانیک و مصرف آنها در کشورهای هلند و تایلند با یگدیگر مورد مقایسه قرار خواهد گرفت. ما مسیرهای متفاوت توسعه صنایع ارگانیک در این کشورها را با تمرکز بر نقش استراتژی های مسئولیت اجتماعی شرکت ها(CSR) و تاثیر شبکه های اقتصادی، سیاسی واجتماعی بر این مسیر، تشریح می کنیم. در این مقاله نشان می دهیم که شبکه ها  و ساختارهای اجتماعی هلند در گسترش و پیشرفت صنایع  لبنی ارگانیک  بسیار موثر بوده اند، و این در حالی است که چنین ساختارهایی در تایلند اصلا وجود ندارد. علاوه بر آن، شکوفایی صنایع لبنی ارگانیک در هلند که نتیجه هماهنگی عوامل اقتصادی، دولتی و اجتماعی است، هنوز در تایلند گسترش نیافته است. عوامل کلیدی برای توسعه بیشتر صنایع لبنی ارگانیک، شامل گسترش استراتژی های CSR از یک طرف و برقراری ارتباط بین استراتژی های CSR، فعالیت های اجتماعی و حمایت های دولتی، از طرف دیگرمی شود.

1-مقدمه

  در دهه های اخیر، محصولات وکشاورزی ارگانیک، توجه بسیاری از کشاورزان، مصرف کنندگان و حتی دولتها در بسیاری از کشورها را به خود جلب کرده است.  علیرغم این استفاده گسترده که منجر به گسترش مزارع کشت محصولات و کشاورزی ارگانیک در سطح جهان شده است (چاک وسایر دانشمندان،2013) در کشورهای پیشرفته وتوسعه یافته، وکشورهای کمتر توسعه یافته، روش های مختلفی برای کشت محصولات ارگانیک و مصرف آنها وجود دارد. بازار محصولات ارگانیک در کشورهای پیشرفته مانند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا، بازار کاملتر وتوسعه یافته تری است (حلام، 2003، موسسه LEI)، در حالیکه صنایع و محصولات ارگانیک درکشورهای کمتر توسعه یافته، بیشتر برای صادرات تولید می شوند.(سوهاتا، 2009). با این وجود، عوامل موثر بر مصرف محصولات ارگانیک درکشورهای کمترتوسعه یافته، دائما در حال تغییرند. با ظهورو به قدرت رسیدن طبقه متوسط جامعه، تعداد افرادی که دغدغه های زیست محیطی وسلامت دارند، بیشتر شده ودر نتیجه تقاضا برای غذای سالم افزایش یافته است(کانتا ماتوراپج وسایر دانشمندان، 2012). شرکت های چند ملیتی صنایع غذایی مانند شرکت های "دانون" و"فریزلند کمپینا " علاقمند به پاسخ به این تقاضای روز افزون برای غذای سالم هستند، و فعالیت در این زمینه را هم به عنوان یک فرصت عالی تجاری وهم به عنوان یک جنبه از مسئولیت اجتماعی خود می بینند...
میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مجموعه مهندسی كشاورزی " با موضوع " حرکت صنایع لبنی سنتی به سمت تولید محصولات ارگانیک و سالم: برررسی صنایع لبنیات ارگانیک در هلند وتایلند " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
حرکت صنایع لبنی سنتی به سمت تولید محصولات ارگانیک و سالم: برررسی صنایع لبنیات ارگانیک در هلند وتایلند
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Environmental Development
سال انتشار
2016
کد محصول
1013217
تعداد صفحات انگليسي
15
تعداد صفحات فارسي
39
قیمت بر حسب ریال
150000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
450 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 150000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده مجموعه مهندسی كشاورزی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Dairy industry
Organic dairy product

تاریخ انتشار در سایت: 2018-12-21
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مجموعه مهندسی كشاورزی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مجموعه مهندسی كشاورزی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مجموعه مهندسی كشاورزی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه