Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی عمران /

عنوان ترجمه شده مقاله: مطالعه برخی از سنگهای کربناته مصر برای صنعت ساختمان سازی

در این مقاله، چند تجزیه و تحلیل ژئوتکنیکی بر روی نمونه سنگ‌های کربناته انتخاب شده از هشت سایت واقع در مصر انجام گردید. این تجزیه و تحلیل برای ارزیابی مناسب بودن این سنگها برای سنگدانه مصالح ساختمانی صورت گرفت و شامل خواص مقاومت فشاری تک محوری، مقاومت در برابر کشش، تخلخل، جذب آب و قطعه‌قطعه‌شدگی دینامیکی بود.

چکیده

چند تجزیه و تحلیل ژئوتکنیکی بر روی نمونه سنگ‌های کربناته انتخاب شده از هشت سایت واقع در مصر انجام گردید. این تجزیه و تحلیل برای ارزیابی مناسب بودن این سنگها برای سنگدانه مصالح ساختمانی صورت گرفت و شامل خواص مقاومت فشاری تک محوری، مقاومت در برابر کشش، تخلخل، جذب آب و قطعه‌قطعه‌شدگی دینامیکی بود. موفقیت احداث ساختمان تا حدود زیادی به در دسترس بودن مواد اولیه با قیمت‌های مقرون به صرفه بستگی دارد. مواد اولیه‌ای که معمولاً در صنعت ساختمان استفاده می‌شود عبارتند از شن، ماسه، رس و محصولات مشتق شده از رس. علی‌رغم رخداد گسترده سنگ‌های کربناته در سراسر مصر، کیفیت پایین کاربرد مستقیم آنها در بخش ساختمان را می‌شود به دو طریق توضیح داد: اولاً عدم آگاهی از کاربردهای بالقوه سنگ‌های کربناته در صنعت ساختمان (فراتر از تولید آزبست، تخته‌های سقف، ورق‌های سقف و سیمان پرتلند)؛ و ثانیاً، این که کاربرد زیبایی سنگ‌های کربناته در ساختمان به‌طور عمده به ویژگی‌های فیزیکی آنها بستگی دارد که دانش آن به‌طور کلی محدود به آزمایشگاه‌ها و صنایع تحقیقاتی است. بنابراین مقاله حاضر به خصوصیات فیزیکی و مکانیکی برخی از سنگهای کربناته مصر پرداخته و مناسب بودن آنها را به عنوان سنگدانه‌های ساختمانی ارزیابی می‌کند.

1-مقدمه

در گذشته کارهایی در زمینه ارزیابی سنگهای کربنات مصر برای اهداف ساختمانی انجام شده است که شامل تجزیه و تحلیل ژئوتکنیکی نمونه‌های سنگ آهک از شمال به جنوب مصر است. اولین کار جامع توسط تیم و ادت در مورد مناسب بودن سنگ آهک مصر برای تولید سیمان انجام شد...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " مطالعه برخی از سنگهای کربناته مصر برای صنعت ساختمان سازی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مطالعه برخی از سنگهای کربناته مصر برای صنعت ساختمان سازی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار
2014
کد محصول
1014340
تعداد صفحات انگليسی
4
تعداد صفحات فارسی
7
قیمت بر حسب ریال
680,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
678 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران , مهندسی معدن را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 680000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Carbonate rocks
Building construction

تاریخ انتشار در سایت: 2021-01-11
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید