Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی /

عنوان ترجمه شده مقاله: سیستم داخل کفشی پِدار: تکرارپذیری و مقادیر فشار نرمال

سیستم پدار یکی از رایج ترین سیستم های مورد استفاده برای اندازه گیری فشار داخل کفش است.

چکیده

سیستم پدار یکی از رایج ترین سیستم های مورد استفاده برای اندازه گیری فشار داخل کفش است. برای اطمینان از سازگاری اندازه‌گیری‌هایی که قضاوت‌های بالینی بر اساس آن‌ها هستند، تکرارپذیری خوب ضروری است. علاوه بر این، نیاز به ایجاد طیفی از مقادیر فشار نرمال این کفش وجود دارد که به شناسایی ناهنجاری ها کمک می کند. هدف از این مطالعه ارزیابی تکرارپذیری سیستم پدار و تعیین مقادیر فشار در افراد عادی بود. پنجاه و سه آزمودنی، 17 زن (32%) و 36 مرد (68%)، انتخاب شدند و اندازه‌گیری‌ها دو بار با میانگین فاصله 12 روز (بازه 1 تا 32 روز) با استفاده از تنها یک برند کفش استاندارد  (Donnay International)برای دویدن انجام شد. فشار پیک (PP)، سطح تماس (CA)، زمان تماس (CT)، انتگرال فشار-زمان (PTI)، انتگرال نیرو-زمان (FTI) و فشار لحظه پیک(IPP)  محاسبه شد. ضریب تکرارپذیری (CR)، که به صورت درصدی از میانگین بیان می‌شود، برای همه 122 پارامتر در نظر گرفته شده بیشتر از 15.3% نبود. بالاترین نواحی PP زیر انگشت شست پا، با میانگین (SD) برابر با 280.4 (83.0) کیلو پاسکال و پاشنه 264.3 (44.1) کیلو پاسکال، و سپس برجستگی‌های کف پایی اول 248 (70.1) کیلو پاسکال ، دوم 246.5 (48.3) کیلو پاسکال، و سوم 224.7 (50.4) کیلو پاسکال است. CA بالاترین سطح زیر پاشنه با41.54 cm2  بود. زمان تماس کف پا 77 تا 87 درصد کل زمان تماس بود در حالی که این مقدار برای شست پا 75 درصد بود.PTI  و  FTI در زیر پاشنه بالاترین میزان بود. ما به این نتیجه رسیدیم که سیستم پدار تکرارپذیر است. بنابراین، مقادیر فشار نرمال شناسایی شده را می توان برای ارائه یک بازه مرجع در عمل بالینی با استفاده از این نوع خاص از کفش به کار برد.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " سیستم داخل کفشی پِدار: تکرارپذیری و مقادیر فشار نرمال " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
سیستم داخل کفشی پِدار: تکرارپذیری و مقادیر فشار نرمال
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Gait & Posture
سال انتشار
2007
کد محصول
1015917
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
10
قیمت بر حسب ریال
455,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 455000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Normal
In-shoe

تاریخ انتشار در سایت: 2022-07-06
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی پزشکی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید