Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی عمران /

عنوان ترجمه شده مقاله: منحنی های شکنندگی وابسته به حالت با استفاده از زلزله‌های متوالی واقعی و ساختگی

در این مقاله، مجموعه ای از 25 توالی لرزه‌ای برای به دست آوردن منحنی های شکنندگی استفاده شده است. سه نوع توالی زمین لرزه در نظر گرفته شده است: (1) توالی های اصلی-پس لرزه واقعی (2) پس لرزه های انتخاب شده بر اساس قانون اوموری، و (3) پس لرزه های تولید شده توسط مقیاس‌بندی زمین لرزه اصلی.

چکیده

زمین لرزه‌های بزرگ اصلی می‌توانند پس‌لرزه‌های متعددی را در پی داشته باشند، که تهدید جدی برای امنیت جانی ساکنین منطقه محسوب می‌شوند. سازه‌ها ممکن است تحت زمین لرزه‌های متوالی متعددی در طول زندگی مفید خود قرار بگیرند از این رو بدر نظر گرفتن تاثیرات تجمعی این زمین لرزه‌ها الزامیست. این مقاله، تاثیرات زلزله‌های متوالی را در منحنی‌های شکنندگی برای سطوح مختلف خرابی مطالعه می‌کند. منحنی‌های شکنندگی که توسط زلزله‌های واقعی بصورت زلزله اصلی – پس لرزه (MSAS) به سازه وارد می‌شود و همچنین توالی MSAS های ساختگی که با استفاده از (1) قانون عمومی اوموری و (2) مقیاس بندی زلزله اصلی ساخته شده‌اند مورد بحث قرار می‌گیرد. نتایج تحلیل‌ها نشان می‌دهد که قانون اوموری می‌تواند بعنوان یک ابزار مناسب برای تولید پس لرزه برای به دست آوردن منحنی‌های شکنندگی وابسته به حالت در نظر گرفته شود.

1-مقدمه

این امر که یک سازه ممکن سات تحت زمین لرزه‌های متوالی در فواصل زمانی کم قرار بگیرد، بسیار محتمل است. در این صورت زمان کافی برای تعمیر سازه آسیب دیده در زلزله اول وجود ندارد. بنابراین، یک مدل خرابی، اغلب برای مدل‌سازی دقیق آسیب‌های ناشی از تحریکات لرزه‌ای در طول عمر کارآمد آن مورد نیاز است....


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی عمران " با موضوع " منحنی های شکنندگی وابسته به حالت با استفاده از زلزله‌های متوالی واقعی و ساختگی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
منحنی های شکنندگی وابسته به حالت با استفاده از زلزله‌های متوالی واقعی و ساختگی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار
2019
کد محصول
1015918
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
13
قیمت بر حسب ریال
690,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی عمران را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 690000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی عمران در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Cumulative damage
Omori’s law
State-dependent fragility
Seismic sequences

تاریخ انتشار در سایت: 2022-07-07
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی عمران در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید