Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
561,350

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " زبان توسعه پذير گزارش گيري كسب وكار (XBRL): مطلبي در خصوص نیاز به مطالعه XBRL به عنوان یک محصول اجتماعی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
زبان توسعه پذير گزارش گيري كسب وكار (XBRL): مطلبي در خصوص نیاز به مطالعه XBRL به عنوان یک محصول اجتماعی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Enterprise Information Systems
سال انتشار
2013
کد محصول
1000100
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
5
قیمت بر حسب ریال
515,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
128 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

XBRL، زباني برای برقراری ارتباط الکترونیکی کسب و کار و اطلاعات مالی ميباشد، که بعنوان انقلابی در گزارش­گيري کسب و کار در سراسر جهان مطرح ميباشد. این زبان داراي مزایای بسياري در آماده ­سازی، تجزیه و تحلیل، و ارتباط اطلاعات کسب و کار است. این زيان به صرفه جویی در هزینه پرداخته و بازدهي بیشتر و بهبود دقت و قابلیت اطمینان به تمام کسانی که درگیر در امر تهیه و یا استفاده از اطلاعات مالی ميباشند، از جمله مزاياي آن ميباشد. XBRL، یک خانواده­اي از زبان نشانه­ گذاری توسعه ­پذیر (XML) است که به یک استاندارد جهت برقراری ارتباط اطلاعات بین کسب و کار و بر روی اینترنت تبديل شده است. همانطور که گفته شد، به عنوان یک عضو از خانواده زبان های مبتنی بر XML، که استانداردي برای تبادل الکترونیکی داده­ ها بین کسب و کار، و بر روی اینترنت ميباشد، اين زبان در نظر گرفته ميشود. تحت XML، تگهاي شناسایی براي آيتم هايي از داده ­ها مورد استفاده قرار گرفته­ اند، به طوریکه آنها را میتوان توسط نرم افزار های کامپیوتری پردازش نمود. XBRL، یک نسخه قدرتمند و انعطاف­پذیر از XML است که به طور خاص براي تامين الزامات کسب و کار و اطلاعات مالی تعريف شده است. این زبان، تگ های منحصر به فرد شناسایی را قادر ميسازد تا براي آيتم هاي اطلاعات مالی، از جمله عنوان "سود خالص" قابل استفاده باشد. با این حال، این موارد بیش از شناسه­ های ساده عمل ميكنند. آنها به ارائه طیف وسیعی از اطلاعات در مورد آيتم هايي ميپردازند، مانند اينکه آیا یک آیتم پولی، درصد، یا کسر است يا خير. XBRL، اين امكان را فراهم مي­آورد تا برچسبها در هر زباني براي آیتم ها، و همچنین مراجع حسابداری و یا سایر اطلاعات مربوط به شرکتهای فرعی قابل استفاده باشند

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.

 


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:extensible markup language
XBRL

ثبت سفارش جدید