Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
670,350

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " مدیریت زنجیره تامین کالا، هزینه یابی براساس فعالیت و عوامل سازمانی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدیریت زنجیره تامین کالا، هزینه یابی براساس فعالیت و عوامل سازمانی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Production Economics
سال انتشار
2009
کد محصول
1000346
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
615,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
194 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

در رقابت شدید جهانی امروز، مدیریت زنجیره تامین به عنوان یک ابزار حیاتی برای بهبود بهره وری، سودآوری و عملکرد درسازمان به مدیران کمک میکند، بنابراین برای این کار مدیریت زنجیره تامین به اطلاعات دقیقتر هزینه های مربوط به تمام فعالیت ها و فرآیندهای درون سازمانی نیازدارد. با توجه به مواردفوق، هزینه یابی براساس فعالیت میتواند به طورقابل توجهی به مدیریت زنجیره تامین جهانی برای تحقق الزامات بالا مشروط به صحت بیشتر، جزییات و به روزبودن اطلاعات تمام فعالیتها و فرآیندهای سازمانی کمک کند. پیشینه مدیریت زنجیره تامین وهزینه یابی براساس فعالیت به آنها کمک میکند. مطالعه حاضر برای اولین بار نوع مختلف پیشرفت هایی کهABC  میتواند بهSCM  و عملکرد سازمان ارائه دهد را شناسایی میکند. پس از آن میزان ارتباط بین  اندازه کسب و کار به عنوان مثال صنعت کسب و کار(ماننندعوامل سازمانی) تاثیر گذار بر اتخاذ ABC در نیوزیلند از طریق بررسی پرسشنامه ای و با هدف قرار دادن اعضای CIMA  برای ارتقا SCM و عملکرد سازمانی به وسیله افزایش اتخاذ ABC درسازمانها صورت میگیرد. یکی از مفاهیم اصلی این یافته این است که اتخاذ ABC در شرکتهای کوچکتر نیاز به توجه بیشتری در مقایسه با شرکتهای بزرگتر بدون در نظر گرفتن صنایع(شرکتهای تولیدی در مقابل شرکت های غیر تولیدی)دارد. به هرحال زمانیکه برای اجرای ABC تصمیم گرفته میشود، شرکتهای غیرتولیدی (بیشتراز شرکتهای تولیدی)نیاز به توجه بیشتری برای حرکت به سطوح بالایABC   دارد.

1-مقدمه

SCM (مدیریت زنجیره تامین)میتواند به عنوان یک جز کلیدی از استراتژی رقابتی به منظورارتقا بهره وری سازمانی عملکرد و سودآوری در نظر گرفته میشود. با توجه به موارد فوق طبق نظریات گوناسکاران و همکاران مدیران دربسیاری از صنایع برای استفاده بهتر از SCM تکنیک های متفاوتی مانند تولید بهنگام ،مدیریت کیفیت جامع، تولیدناب ،جدول برنامه ریزی نابع سرمایه ای ایجادشده با کامپیوتر، کایزن و هزینه یابی براساس فعالیت استفاده میکنند. میان تکنیک های توسعه یافته اخیر ABC میتواند به عنوان یکی از مطرح ترین تکنیکها برای بهبود SCM و عملکرد در سازمانها مطرح میشود....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Supply chain management
Organisational factors
Activity-based costing

ثبت سفارش جدید