Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
670,350

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " مشخصه های کارت ارزیابی متوازن : مزیت های کلیدی تعیین کننده و مشاهده شده " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مشخصه های کارت ارزیابی متوازن : مزیت های کلیدی تعیین کننده و مشاهده شده
نویسنده/ناشر/نام مجله :
GLOBAL JOURNAL OF BUSINESS RESEARCH
سال انتشار
2013
کد محصول
1000648
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
21
قیمت بر حسب ریال
615,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
622 کیلو بایت
تصویر پیش فرض 

چکیده

این مطالعه کاربرد 4 ویژگی کارت ارزیابی متوازن، شامل تبدیل استراتژی به عناصر عملیاتی،  همراستا کردن واحدهای سازمانی با استراتژی، به اشتراک گذاشتن استراتژی با کارمندان، و ایجاد بازخورد و یادگیری، را در میان شرکت های پذیرفته شده در بورس تایلند(Thai) مورد بررسی قرار می دهد. همچنین این مطالعه شواهدی از مزایای تعین کننده و کلیدی هر یک از مشخصه های BSC ارائه می کند. تعیین کننده به این علت که برمبنای 81 پرسشنامه ی پاسخ داده شده، حمایت مدیران ارشد ارتباط مثبتی با هریک از ویژگی های BSC دارد. بنابراین حمایت، یک فاکتور تسهیل کننده و ضروری برای اجرای هر یک از مشخصه های BSC است. با توجه به نتایج، سی و هفت مورد از کاربران BSC چهار مشخصه کارت ارزیابی متوازن را به عنوان منبع منافع مختلفی از جمله منافع کلی از لحاظ برنامه ریزی، کنترل و ارتباطات ، عنوان کرده اند. یافته های این مطالعه در بدنه تحقیقات حوزه BSC به عنوان یک مطالعه تعیین کننده و پیامد جای می​گیرد که  حاصل  بررسی هریک از مشخصه های BSC به طور جداگانه است.

1-مقدمه

کارت ارزیابی متوازن که توسط کاپلان و نورث در سال 1992 ابداع شد، در سراسر دنیا توجه زیادی به خود جلب کرد و یکی از مهمترین پیشرفت ها در زمینه حسابداری مدیریت گردید (Atkinson, et al., 1997) . در طول دو دهه گذشته، BSC خود را از سیستمی که صرفا عملکرد را اندازه گیری می کند، به یک سیستم اندازه گیری عملکرد استراتژیک بدل کرده است. به علاوه، در سال 2001، کاپلان و نورث چارچوب استراتژی متمرکز بر سازمان را مطرح کردند ، که یک بنیان تئوریک مناسب از مفهوم BSC و ویژگی های تعیین کننده ی آن بود( کاپلان و نورث،2001). چارچوب SFO شامل 5  اصل است : 4 مشخصه ی BSC و اصل حمایت مدیریت. 4 مشخصه ی BSC عبارتند از :  1) ترجمه ی استراتژی به عنصر عملیاتی. 2) همراستا کردن واحدهای سازمانی با استراتژی. 3) به اشتراک گذاشتن استراتژی با کارمندان. 4) ایجاد بازخورد و یادگیری. جالب است که اکثر تحقیقاتی که تعیین کننده ها  و پیامدهای BSC را بررسی کرده اند، کاربرد BSC را به طور کلی مورد مطالعه قرار دادند و تحقیقات کمی هستند که هر یک از مشخصه های fashion را به طور جداگانه بررسی کرده باشند.

بیشتر مطالعات اشاره کرده اند که حمایت مدیریت ارشد یکی از فاکتورهای تسهیل کننده ی کلیدی برای اجرای BSC است. با این وجود هیچ کدام از این مطالعات، رابطه بین حمایت مدیریت و هر یک از مشخصه های BSC را نسنجیده اند....

از طریق لینک زیر می توانید مقاله انگلیسی را به صورت رایگان دانلود فرمایید و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده نمایید. 


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Balanced Scorecard
Strategy-Focused-Organization
Top management support

ثبت سفارش جدید