Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,083,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم تربيتی " با موضوع " فرهنگ و تحول مدارس: بررسی تاثیرات فرهنگ مدرسه در فرآیند تغییرات " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
فرهنگ و تحول مدارس: بررسی تاثیرات فرهنگ مدرسه در فرآیند تغییرات
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Essays in Education
سال انتشار
2004
کد محصول
1000708
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
1,083,500
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
227 کیلو بایت
تصویر پیش فرض 

چکیده

فرهنگ مدرسه عنصری فراگیر از مدارس است. با این حال تعریف آن فرّار و دشوار می باشد. درک فرهنگ مدرسه عاملی مهم در هراقدام اصلاحاتی است. هرگونه تغییری در مدارس اغلب با مقاومت روبه رو شده و به دلیل اینکه اصلاحات برخلاف این جنبه مبهم (ولی در عین حال دربرگیرنده) هستند، با شکست مواجه می شوند. این مقاله فرهنگ اعمال شده به مدارس را تعریف کرده و تاثیرات آن را برروی معلم ها و در کل مدارس بررسی می کند. مفروضات پایه کارکنان مدارس که فرهنگ مدارس را شرح می دهد نیز مورد بررسی قرار می گیرد. دلایل تایید یا رد تغییرات نیز توضیح داده می شوند.

1-مقدمه

این اصطلاح قدیمی بین انسان شناسایی وجود دارد که "ماهی آخرین موجودی است که آب را کشف می کند" (Kluckholn, 1949, as cited in Finnan, 2000) حتی بااینکه فراهگیرترین و موثرترین جنبه زندگی آن است. همین امر در مورد فرهنگ و تدریس در مدارس صدق می کند. همانطور که آب پیرامون ماهی بوده، آن را در برمی گیرد، دیدگاه های آن را شکل می دهد و اقدامات آن را تعیین می کند، فرهنگ نیز پیرامون معلم ها بوده، دیدگاه های آن را شکل داده و تصمیمات و اقداماتشان را تحت تاثیر قرار می دهد. معلم ها در یک متن فرهنگی کار می کنند که هرجنبه از تربیت آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. با این وجود، از این عنصر فراگیر مدارس اغفال شده و تعریف آن دشوار می باشد. فرهنگ بر همه جنبه های مدارس شامل لباس کارکنان (Peterson & Deal, 1998)، موضوع گفتمان های کارکنان در دفتر معلم ها (Kottler, 1997)، دکوراسیون معلم ها در کلاس های آنها، تاکید آنها برجنبه های خاص برنامه کلاسی و انگیزه معلم ها برای تغییر (Hargreaves, 1997b) تاثیر می گذارد. همانطور که Donahoe (1997) بیان می کند "اگر فرهنگ تغییر کند، همه چیز تغییر می کند" (p. 245).

این مقاله اکثر تحقیقات ادبیات فرهنگ مدارس و تاثیرات آن را برمعلم ها و فرآیند تغییرات از دیدگاه یک معلم مجرب که به استادی دانشگاه رسیده بررسی می کند. مسائل روبه رو مورد بحث قرار می گیرند: تعریف فرهنگ مدارس، تاثیر کلی فرهنگ در مدارس و به خصوص معلم ها، مفروضات کارکنان مدارس که فرهنگ یک مدرسه را تعریف می کند و دلایل ممکن برای تایید یا رد تغییرات توسط مدارس...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم تربيتی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده علوم تربيتی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


School Culture

ثبت سفارش جدید