دانلود مقاله ترجمه شده شيمی با موضوع تاثیر انتشار اولتراسوند بر ویژگی های میکروبیولوژی، شیمیایی و حسی شیر خام، گرما دیده و پاستوریزه

عنوان مقاله انگليسي

Effect of ultrasonication on microbiological, chemical and sensory properties of raw, thermized and pasteurized milkنویسنده/ناشر/نام مجله :
International Dairy Journal
سال انتشار
2010
کد محصول
1001010
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
13
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
643 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

تاثیر انتشار اولتراسوند بر ویژگی های میکروبیولوژی، شیمیایی و حسی شیر خام، گرما دیده و پاستوریزه
شما در حال خرید ترجمه فارسی مقاله Effect of ultrasonication on microbiological, chemical and sensory properties of raw, thermized and pasteurized milk هستید:


نام و نام خانوادگی
*


تلفن همراه
*
 


ایمیل
*دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

The combined effect of ultrasonication and heat treatment on microbiological, chemical and sensory properties of raw, thermized and pasteurized milk was studied. Microbiological parameters monitored included total viable counts and psychrotrophs, chemical parameters included thiobarbituric acid and volatiles determination and sensory evaluation included the monitoring of odour and taste as a function of storage time. Results showed a 1–2.1 log cfu mL_1 reduction in total viable counts and psychrotrophs for raw, thermized and pasteurized milk up to 6 days of storage. For raw and pasteurized milk ultrasonication resulted in a taste score equal to or lower than that of untreated milk. However, thermized milk, ultrasonicated for 2 min gave a higher taste score than its untreated counter part on day 4 of storage. With regard to lipid oxidation, malondialdehyde ranged between 1.20 and 1.95 mg kg_1. Finally, volatile compounds identified in all samples were mainly products of lipid oxidation that increased in concentration with sonication and storage time

چکیده

اثر ترکیبی تابش اولتراسوند و عملیات حرارت دهی بر ویژگی های میکروبیولوژکی، شیمیایی و حسی شیر خام، حرارت دیده و پاستوریزه بررسی شد. پارامترهای بیولوژیکی بررسی شده شامل شمارش ماندگاری کل و سایکوتروف ها، پارامترهای شیمیایی شامل اسید تیوباربیتوریک و تعیین مواد فررا و ارزیابی حسی شامل کنترل بو و مزه به صورت تابعی از زمان ذخیره سازی (ماندگاری) بود. نتایج کاهش 1–2.1 log cfu mL-1 در شمارش ماندگاری کل و سایکوتروف ها را برای شیر خام، حرارت دیده و پاستوریزه تا 6 روز زمان ذخیره سازی نشان دادند. برای شیر خام و پاستوریزه،  تابش اولتراسوند به امتیاز مزه برابر یا کمتر از امتیاز شیر فرآوری نشده منجر شد. با این حال شیر پاستوریزه و تحت اولتراشوند به مدت 2 دقیقه، امتیاز مزه بالاتری را نسبت به شیر فرآوری نشده در روز چهارم ذخیره سازی داشت.  با توجه به اکسایش لیپید، مالون دی آلدهید در محدوده بین 1.20  و  1.95 mg kg-1 قرار می گرفت. در نهایت ترکیبات فررا شناسایی شده در همه نمونه ها عمدتا محصولات اکسایش لیپید بودند که با افزایش تابش اولتراسوند و نیز زمان ذخیره سازی، افزایش می یافتند.

1-مقدمه

در حال حاضر، روش های جایگزین برای پاستوریزه و استریلیزه کردن گرمایی غذا کشف شده اند چرا که عملیات هار حرارتی مرسوم اغلب به تشکیل طعم های نامطلوب و از دست رفتن مواد مغذی ارزشمند می انجامد. این روش های نگهداری مواد غذایی شامل غیرفعال سازی میدان الکتریکی پالسی، میکروفیلتراسیون، بسته بندی اتمسفری اصلاح شده، انتشار (تابش) اولتراسوند و فشار هیدروستاتیکی بالا می شود.

تابش اولتراسوند با موفقیت در صنعت لبنیات برای پاکسازی تجهیزات و هموژنیزه سازی مورد استفاده بوده است. پیشنهاد می شود که این روش به فرم انتشار اولتراسوند گرمایی، قادر به کاهش شرایط دما – زمان در فرآیندها باشد تا به غیرفعال سازی میکروبی معادل انچه در فرآیندهای حرارتی متداول حاصل می شود، دست یابد. مزایای تابش اولتراسوند نسبت به پاستوریزاسیون حرارتی عبارت است از حداقل از دست رفتن طعم، همگنی بیشتر و ذخیره انرژی بسیار بیشتر.

مکانیزم غیرفعالسازی میکروبی شامل تولید امواج طولی می شود که در هنگام برخورد امواج صوتی با یک محیط مایع بوجود می آید که در مقابل این نواحی با انقباض و انبساط متناوب ایجاد می کند. این تغییر فشار سبب تشکیل حفره می شود که این در محیط مایع حباب های گازی تولید می نماید. در طی انبساط، حباب ها چگالیده شده و بهم برخورد می کنند که سبب وارد شدن شوک به امواج می شود. در مقابل، امواج شوک، نواحی با دما و فشار بالا بوجود می آورند که به غیرفعالسازی میکروبی می انجامد. به دلیل حدود دما و فشار ایجاد شده در محل، رادیکال های آزاد و دیگر نمونه های واکنش تشکیل می شوند یا ممکن است از حباب ها به محیط مایع انتقال یابند که سبب واکنش های ردوکس (اکسایش- کاهش) در این محیط می شود...این مقاله ترجمه شده شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
اولتراسوند
ویژگی های میکروبیولوژی شیر خام
پاستوریزه


Skip Navigation Links
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری