Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,331,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " اصول نظام راهبری شرکت ها در عمل. مطالعه موردی : کشور یونان " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
اصول نظام راهبری شرکت ها در عمل. مطالعه موردی : کشور یونان
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia Economics and Finance
سال انتشار
2014
کد محصول
1003002
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
26
قیمت بر حسب ریال
1,331,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
441 کیلو بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

This study investigates the characteristics of corporate governance in Greece today as illustrated through a thorough analysis of the Corporate Governance Statements of all public companies in the Athens Stock Exchange. We attempt to highlight various characteristics of the enforcement of corporate governance rules in the everyday practice of corporations. We identify idiosyncratic factors pertaining in the Greek market that present interesting features in the global context. On average firms comply with internationally accepted Corporate Governance Codes, as they have been adopted in Greece by the Hellenic Federation of Enterprises (SEV), even though the number of firms that gradually develop their own Corporate Governance Codes is increasing. Greek firms appear to have surprisingly low percentages of CEO – Chairman of Board duality phenomena. On the other hand, in relation with other corporate governance best practices, we find the relative absence of committees other than the Audit Committee, which is compulsory, while the majority of firms are directed by small Boards of fewer than eight members. On the negative side we also document low presence of women in Boards and a high percentage of main stock holder family members on companies’ Boards. When examining the distribution between executive and non-executive members in Boards it is found that the majority of Boards consist of executive and non-executive members, whereas independent non-executive members are constrained within the limits set by Greek corporate governance legislation. Our analysis further highlights that even though corporate governance implementation has been introduced to the local market for only approximately ten years, firms and authorities tend to be relatively strict relative to the level of conformity with internationally accepted corporate governance legislation

چکیده

در این تحقیق ویژگی های اصول نظام راهبری شرکت ها در یونان، با استفاده از تجزیه و تحلیل های دقیق از احکام و اصول نظام راهبری شرکت ها از تمامی شرکت های دولتی که در بورس اوراق بهادار آتن مشخص شده، بررسی می شود. تلاش مان بر آن است که  ویژگی های مختلف اجرای اصول و قواعد  نظام راهبری شرکتها در عملکرد روزمره شرکتها را مورد تاکید قرار دهیم. ما فاکتورها و عوامل ویژه مربوطه ای را در بازار یونان شناسایی می کنیم که در حال حاضر ویژگی های جالب در بافت جهانی دارند. به طور متوسط  شرکتها، چنانچه  در یونان هم، توسط شرکت فدراسیون یونان پذیرفته شده باشند و هم اگر تعداد شرکتهای درحال توسعه در دستورالعملهای اصول نظام راهبری خود، رو به افزایش باشند، باز هم دستورالعمل های شان بایستی مطابق با اصول نظام راهبری شرکتهای بین المللی پذیرفته شود. به نظر می رسد درصد پایینی از شرکتهای یونانی مدیر اجرایی- پدیده دوگانگی رییس هیئت مدیره دارند که این شگفت آور است. به عبارت دیگر، در ارتباط با اصول نظام راهبری دیگری  که عملکرد بهتری دارند، ما متوجه غیاب نسبی کمیته شدیم  تا کمیته دیگر حسابرسی و بازرسی ، کمیته ای که اجباری است ،در حالی که اکثر شرکتهایی که توسط هیئت های مدیره کوچک هدایت می شوند کمتر از هشت عضو دارند. در مقابل، همچنین مدارک نشانگر حضور اندک زنان در هیئت مدیره و درصد بالایی از اعضای اصلی خانواده سهامدار در هیئت مدیره شرکتها است. زمانی که توزیع بین اعضای اجرایی و غیر اجرایی در هیئت مدیره بررسی شد، به این موضوع پی بردیم که اکثر هیئتهای مدیره شامل اعضای اجرایی و غیر اجرایی بودند، این در حالی  است که اعضای غیر اجرایی مطابق با قوانین وضع شده در  اصول نظام راهبری یونان محدودیتهایی داشتند.همچنین با استفاده از تجزیه و تحلیل ما هم بر اجرای نظام راهبری که فقط برای تقریبا ده سال به بازار محلی معرفی شده است، تاکید می کنیم و هم شرکتها و مسئولان تمایل شان به سمت سخت گیری نسبی اصول مطابق با سطح مرسوم بین المللی قوانین و اصول نظام راهبری پذیرفته شده می باشد.

1-مقدمه

اصول نظام راهبری شرکتها یک شبکه ی اصولی و عملکردهایی بر مبنای شکل گیری، سازماندهی و اداره شرکت می باشد ، بنابر  نیازهای طولانی مدت سهامداران است و سهام داران می بایست رفتارشان به بهترین شکل ممکن باشد. که به تدریج با استفاده از تبلیغات و شناخت گسترده به عنوان یک حوزه پژوهشی قابل توجه،به ویژه در اواخر دهه ی 90 با حسابداری و رسوایی مالی بر بازار جهانی تاثیر گذاشت. برای اولین بار در یونان، در بازار بزرگ یونان معرفی و عرضه شد در همین زمان به عنوان یک حرکت و اقدام ضروری از مقامات نظارتی در جهت هدف کنترل رشد پیش بینی نشده ارزش سهام و پس از آن سود عموم بوده است. اولین تلاش مقامات یونانی وضع چندین قانون عمومی برای تمامی شرکت های موجود در لیست بود که اجرای معیار کیفیت در عملکرد شرکتها در ارتباط با سهامداران بوده است.کمیسیون بازار بزرگ یونان به منظور تلاش برای ارتقای عملکرد بهتر در اصول نظام راهبری شرکت هایپذیرفته شده در این دوره،توسط سازمان به منظور همکاری و توسعه،قوانین و عملکردهایی را ارائه می کند که الهام گرفته از فدراسیون سرمایه گذاری یونان بود، اولین عملکرد های پیشنهادی در اصول نظام راهبردی شرکتها برای شرکتهای یونانی را سازماندهی می کند....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید