Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
425,100

عنوان مقاله فارسی

فرآیندهای پتروشیمی و مسائل زیست محیطی

تعداد صفحات فارسی
38
کد محصول
1003210
قیمت بر حسب ریال
390,000
نوع فایل های ضمیمه
word
حجم فایل
198 کیلو بایت
تصویر پیش فرضفرآیندهای پتروشیمی و مسائل زیست محیطی

تحقیق آماده با موضوع فرآیندهای پتروشیمی و مسائل زیست محیطی را در قالب فایل Word دانلود نمایید. این تحقیق آماده با موضوع فرآیندهای پتروشیمی و مسائل زیست محیطی به صورت رایگان برای دانلود ارائه شده است. این تحقیق پروژه ی درس پتروشیمی می باشد.

آلودگی یکی از مهم ترین پیامدهای ناشی از زندگی جوامع انسانی است که محیط اطراف ما را تحت تاثیر خود قرار داده و زمینه مناسبی برای تهدید زندگی انسان ها به وجود آورده است، به طور کلی آلاينده به ماده اي گفته مي شود كه توليد و پراكنده شدن مقدار بيش از اندازه اي آن در محيط زيست به سلامتي انسان و ديگر جانداران آسيب برساند.اگر چه ممکن است مفهوم آلودگی از نظر افراد مختلف متفاوت باشد، اما به طور کلی می توان گفت هر عاملی که وجود آن در محیط زیست به نحوی در چرخه طبیعی اختلال به وجود آورد و حیات انسان، حیوان یا گیاه را در معرض تهدید قرار دهد، آلودگی به شمار می آید. اگر بخواهيم تعريف جامع و كلي براي آلودگي محيط زيست در نظر بگيريم چنين مي توان گفت كه آلودگي محيط عبارت است ازوجود يك يا چند ماده آلوده كننده در محيط زيست به مقدار و مدتي كه كيفيت يا چرخه طبيعي را بطوري كه مضر به حال انسان يا حيوان، گياه و يا اثار و ابنيه باشد تغيير دهد . به بيان ساده تر هر گاه ماده يا موادي بيگانه با غلظتي خاص وارد عناصر محيطي شوند وتعادل طبيعي آنها را بر هم بزنند صحبت از آلودگي مي شود. آلودگی آب ها، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، دیداری و نوری نوعی آلودگی محسوب می شوند که به نوعی متفاوت محیط زیست را تهدید می کنند. با توجه به این که آلودگی هوا و آب ها آثار جبران ناپذیری در زندگی انسان ها داشته اند بیشتر تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است منابع به وجود آورنده این دو نوع آلودگی را بیشتر مورد بررسی قرار داده اند.

فهرست مطالب تحقیق آماده با موضوع فرآیندهای پتروشیمی و مسائل زیست محیطی به شرح زیر است:

·         مقدمه

·         معرفی انواع آلاینده های زیست محیطی و تاثیرات آنها بر محیط زیست

·         آلودگی هوا

·         آلودگی آب

·         آلودگی خاک

·         ارائه راهکارهایی در جهت حذف آلاینده ها و روشهای جلوگیری از ایجاد آلودگی در بعضی از موارد

·         کاربرد نانوکاتالیست ها

·    تصفیه همزمان آلاینده‌های فرار موجود در پساب و بخارات خروجی از واحد   ABS صنایع پتروشیمی با استفاده از راکتور بیولوژیکی هیبریدی

·         بخش هایی از ترجمه مقاله Environmentally friendly processes

·         مراجع

متن کامل تحقیق آماده با موضوع فرآیندهای پتروشیمی و مسائل زیست محیطی را از همین صفحه دانلود نمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله شيمی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


ثبت سفارش جدید