Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,331,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " گروه الکترونیکس: ارزش افزوده اقتصادی در هزینه گذاری هدف " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
گروه الکترونیکس: ارزش افزوده اقتصادی در هزینه گذاری هدف
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Management Accounting Research
سال انتشار
2012
کد محصول
1004041
تعداد صفحات انگليسی
17
تعداد صفحات فارسی
45
قیمت بر حسب ریال
1,331,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

با توجه اینکه مسئله ی  هزینه یابی هدف و حسابداری مدیریت استراتژیک (SMA) در سطح قابل ملاحظه ای مورد توجه حسابداران قرار گرفته است، ولی پژوهش های تجربی انگشت شماری در رابطه با این مسائل از سوی محققین صورت گرفته است. علاوه بر این، مسئله ی ارزش افزوده نیز در سطح شرکتی مورد توجه پژوهش های بسیار کمی قرار گرفته است. هدف این مقاله این بوده که با استفاده از تحلیلِ چگونگی بکار گیری EVA (یا همان ارزش افزوده اقتصادی) در سیستم هزینه یابی هدف،  مسئله ی حسابداری مدیریت و مدیریت مبتنی بر ارزش را مورد بررسی قرار دهیم. این مسئله، سؤالات مهمی در خصوص امکان نمایش آبشاری EVA از سطح پایین تا سطح محصول، و همچنین سازگاری در مواجهه با مشتری و سهام دار و البته با تمرکز بر روی مدیریت کارائی را به همراه دارد. از این رو شواهد و مدارکی را فراهم نموده ایم مبنی بر اینکه هزینه یابی هدف میتواند به منظور تعدیل و تنظیم این دیدگاه ها استفاده شده و در زمانی که آنرا با سایر تکنیک های SMA ترکیب می­سازیم.، میتواند آنرا به عنوان یک پلی که فرمولاسیون استراتژی را به اجرای استراتژی و تولید سود متصل می­سازد، در نظر گرفت

1-مقدمه

در طی چند سال اخیر، مسئله ی حسابداری مدیریت استراتژیک مورد توجه زیادی قرار گرفته است (برای مثال به لانگ فیلد-اسمیت 2008، کادز و گودینگ 2007، آندرسون 2007، گوسلین 2007 رجوع کنید). با این حال، یک نقصان و کمبودی در خصوص پژوهش های تجربی بر روی این مسئله وجود داشته و مدارک کمی نیز دال بر استفاده از تکنیکهای SMA (لانگ فیلد-اسمیت 2007)، مخصوصاٌ در حوزه ی هزینه یابی هدف (انصاری 2007) وجود دارد. به طور همزمان، Otley 2001، ارزش اقتصادی افزوده را به عنوان یک مقیاس کارائی در نظر گرفته که در رابطه با سیستم کنترل سازمانی عمده، نیاز به بررسی های بیشتری دارد و همچنین  گادلی و کورنیلوس (2008) نیز خاطر نشان کرده اند که در سطح شرکتی، EVA مورد پژوهش های کمی قرار گرفته است. این موارد نشان میدهد که پژوهش تجربی میتواند گرایش عمده ای را برای این مقاله –که از یک مطالعه ی موردی به منظور تشریح چگونگی ادغام EVA در سیستم هزینه یابی هدف استفاده میکند-به همراه داشته باشد...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید