Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
880,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " شبیه سازی D-STATCOM و DVR در سیستم های قدرت " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
شبیه سازی D-STATCOM و DVR در سیستم های قدرت
نویسنده/ناشر/نام مجله :
ARPN Journal of Engineering and Applied Sciences
سال انتشار
2007
کد محصول
1005201
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
24
قیمت بر حسب ریال
880,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
625 کیلو بایت
تصویر پیش فرض
Abstract

A Power quality problem is an occurrence manifested as a nonstandard voltage, current or frequency that results in a failure or a mis-operation of end user equipments. Utility distribution networks, sensitive industrial loads and critical commercial operations suffer from various types of outages and service interruptions which can cost significant financial losses. With the restructuring of power systems and with shifting trend towards distributed and dispersed generation, the issue of power quality is going to take newer dimensions. In developing countries like India, where the variation of power frequency and many such other determinants of power quality are themselves a serious question, it is very vital to take positive steps in this direction .The present work is to identify the prominent concerns in this area and hence the measures that can enhance the quality of the power are recommended. This work describes the techniques of correcting the supply voltage sag, swell and interruption in a distributed system. At present, a wide range of very flexible controllers, which capitalize on newly available power electronics components, are emerging for custom power applications. Among these, the distribution static compensator and the dynamic voltage restorer are most effective devices, both of them based on the VSC principle. A DVR injects a voltage in series with the system voltage and a D-STATCOM injects a current into the system to correct the voltage sag, swell and interruption. Comprehensive results are presented to assess the performance of each device as a potential custom power solution

چکیده

یک مساله کیفیت توان، رویدادی است که بصورت یک ولتاژ، جریان یا فرکانس غیر استاندارد آشکار می شود و منجر به یک خطا یا عملکرد نادرست تجهیزات کاربران پایانی می شود. شبکه های توزیع صنایع همگانی، بارهای صنعتی حساس و عملیات مهم تجاری، از انواع متفاوت خاموشی ها و قطع شدگی سرویس _که می تواند هزینه های مالی چشمگیری را به بار آورد_ رنج می برند. با ساخت دوباره سیستم های قدرت و با هدایت روند به سوی تولید توزیع شده و پخش شده، مسایل کیفیت توان در حال گرفتن شکلی جدید می باشد. در کشورهای در حال توسعه مانند هند _که در آن تغییرات فرکانس توان و عوامل مشکل-ساز بسیار دیگر کیفیت توان به تنهایی سوالی جدی هستند_ برداشتن گامی مثبت در این راستا، بسیار مهم می باشد. این مقاله، بر آن است تا مسایل برجسته در این زمینه را مشخص کرده، و ازینرو اقداماتی که می توانند موجب بهبود کیفیت توان شوند نیز، توصیه خواهند شد.

این مقاله، تکنیک های تصحیح فلش، برآمدگی و قطعی ولتاژ منبع را در یک سیستم توزیع شده، تشریح می کند. هم اکنون، گستره پهناوری از کنترل کننده های بسیار انعطاف پذیری که بر روی عناصر الکترونیک قدرت موجود جدید سرمایه گذاری می کنند، در حال توسعه برای کاربردهای توان سفارشی، می باشند. از آن میان، جبران ساز استاتیک و بازیاب دینامیکی ولتاژ، پربازده ترین وسایل هستند، که هر دوی آنها مبتنی بر اصل VSC می باشند. یک DVR (بازیاب دینامیکی ولتاژ)، یک ولتاژ را بصورت سری به ولتاژ سیستم تزریق می کند و یک D-STATCOM یک جریان به سیستم تزریق می کند تا فلش، برآمدگی، و قطعی ولتاژ را تصحیح کنند. نتایج جامع نیز ارایه شده است تا عملکرد هر کدام از وسایل بعنوان یک راه حل توان سفارشی بالقوه، ارزیابی شود.

1-مقدمه

  یکی از رایج ترین مسایل کیفیت توان، امروزه افت ولتاژ لحظه ای می باشد. افت ولتاژ لحظه ای، یک رویداد با مدت کوتاه (10 میلی ثانیه تا 1 دقیقه) می باشد که در طی آن، کاهشی در مقدار r.m.s دامنه ولتاژ، رخ می دهد. این پدیده، تنها توسط دو پارامتر، تنظیم می شود: عمق/دامنه و مدت. دامنه افت لحظه ای ولتاژ، بین 10% تا 90% ولتاژ نامی (که بین 10% تا 90% ولتاژ باقی مانده می شود)، و با مدت یک نیم-سیکل تا 1 دقیقه، متغیر می باشد. در یک سیستم سه-فاز، یک سیستم سه-فاز، سرشت افت لحظه ای ولتاژ، یک پدیده سه-فاز می باشد که بر ولتاژهای فاز-به-زمین و فاز-به-فاز، تاثیر می گذارد...


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:D-Statcom
DVR
voltage dips
swells
interruption
power quality
VSC

ثبت سفارش جدید