دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات با موضوع سیاست فناوری ارتباط از دور فناوری های اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه: ارزیابی ظرفیت ها و مخاطرات

عنوان مقاله انگليسي

Information and communication technologies for development: assessing the potential and the risksنویسنده/ناشر/نام مجله :
Telecommunications Policy
سال انتشار
1999
کد محصول
1006305
تعداد صفحات انگليسي
16
تعداد صفحات فارسي
25
قیمت بر حسب ریال
155000
نوع فایل های ضمیمه
PDF+Word
حجم فایل
156 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

سیاست فناوری ارتباط از دور فناوری های اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه: ارزیابی ظرفیت ها و مخاطرات
شما در حال خرید ترجمه فارسی مقاله Information and communication technologies for development: assessing the potential and the risks هستید:


نام و نام خانوادگی
*


تلفن همراه
*
 


ایمیل
*دانلود رایگان مقاله انگلیسی

Abstract

This article provides a review of the United Nations Commission on Science and Technology for Development (UNCSTD) Working Group on ICTs and Development Report (Knowledge Societies: Information Technology for Sustainable Development, Oxford University Press, 1998). The author highlights key issues of ICTs in a development context; and summarizes the Report’s assessment of both potential and risks of ICTs for developing countries. A check-list derived from the Report provides guidelines for issues to consider in developing ICT policies and implementation strategies

چکیده

این مقاله مروری است بر فعالیت کارگروه کمیسیون علم و فناوری برای توسعه وابسته به سازمان ملل متحد (UNCSTD ) که در زمینه فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) و گزارش توسعه فعالیت می کند ( کتاب جوامع دانش محور: فناوری اطلاعات در خدمت توسعه پایدار، انتشارات دانشگاه آکسفورد، 1998). نویسنده موضوعات مهم مربوط به ICT و ارتباط آن با توسعه را مورد تاکید قرار می دهد؛ وی همچنین خلاصه ای از ارزیابی موجود در گزارش توسعه سازمان ملل در مورد ظرفیت ها و مخاطرات ICT برای کشورهای درحال توسعه ارائه می دهد. فهرستی برگرفته از گزارش مذکور، رهنمودهایی را رابطه با موضوعاتی که در توسعه سیاست های ICT و اجرای راهبردها باید مد نظر قرار گیرند ارائه می دهد.

1-مقدمه

در بخش هایی از جهان، فناوری ها و خدمات اطلاعاتی و ارتباطاتی (ICTS) در تغییرات بنیادین در کار و زندگی روزمره ایفای نقش می کنند. در دیگر بخش های جهان، این نوآوری ها به ندرت در زندگی مردم جایی باز کرده‌اند. اگر مردم کشورهای در حال توسعه نتوانند ظرفیت های لازم را برای بهره گیری از کارکردهای جدید ICT به دست آورند، از شرکت در جامعه جهانی اطلاعات به طور فزاینده‌ای محروم و یا طرد خواهند شد. ظرفیت اجتماعی و اقتصادی این فناوری های نوین برای توسعه چشمگیر است. این فناوری های نوین به همان اندازه که ظرفیت بسیار بالایی در جهت توسعه اجتماعی و اقتصادی دارند، دربردارنده خطر طرد شدن نیز می باشند.امروزه در تولید کالا و خدمات به مرزهای ملی کمتر و کمتر توجه می شود. خدمات جدید، دانش رباتیک، طراحی با رایانه و تکنیک های جدید مدیریتی که در سایه ICT امکان پذیر شده‌اند، در تغییرات سطح رقابت بین شرکت ها و ملت ها نقش مهمی بازی می کنند. اثر استفاده از این فناوری ها برای بخش های اجتماعی و سرگرمی و برای حکومت داری و مدیریت به یک اندازه زیاد است. برخی آگاهان عقیده دارند که بهره گیری تمام مردم دنیا از مزایای جامعه جهانی اطلاعات امری حتمی است که فقط وابسته به زمان است (تپسکات، 1995)...این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
کشورهای در حال توسعه
زیرساخت های اطلاعاتی


Skip Navigation Links
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری