Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,281,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " سیاست فناوری ارتباط از دور فناوری های اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه: ارزیابی ظرفیت ها و مخاطرات " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
سیاست فناوری ارتباط از دور فناوری های اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه: ارزیابی ظرفیت ها و مخاطرات
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Telecommunications Policy
سال انتشار
1999
کد محصول
1006305
تعداد صفحات انگليسی
16
تعداد صفحات فارسی
25
قیمت بر حسب ریال
1,281,500
نوع فایل های ضمیمه
PDF+Word
حجم فایل
156 کیلو بایت
تصویر پیش فرضAbstract

This article provides a review of the United Nations Commission on Science and Technology for Development (UNCSTD) Working Group on ICTs and Development Report (Knowledge Societies: Information Technology for Sustainable Development, Oxford University Press, 1998). The author highlights key issues of ICTs in a development context; and summarizes the Report’s assessment of both potential and risks of ICTs for developing countries. A check-list derived from the Report provides guidelines for issues to consider in developing ICT policies and implementation strategies

چکیده

این مقاله مروری است بر فعالیت کارگروه کمیسیون علم و فناوری برای توسعه وابسته به سازمان ملل متحد (UNCSTD ) که در زمینه فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) و گزارش توسعه فعالیت می کند ( کتاب جوامع دانش محور: فناوری اطلاعات در خدمت توسعه پایدار، انتشارات دانشگاه آکسفورد، 1998). نویسنده موضوعات مهم مربوط به ICT و ارتباط آن با توسعه را مورد تاکید قرار می دهد؛ وی همچنین خلاصه ای از ارزیابی موجود در گزارش توسعه سازمان ملل در مورد ظرفیت ها و مخاطرات ICT برای کشورهای درحال توسعه ارائه می دهد. فهرستی برگرفته از گزارش مذکور، رهنمودهایی را رابطه با موضوعاتی که در توسعه سیاست های ICT و اجرای راهبردها باید مد نظر قرار گیرند ارائه می دهد.

1-مقدمه

در بخش هایی از جهان، فناوری ها و خدمات اطلاعاتی و ارتباطاتی (ICTS) در تغییرات بنیادین در کار و زندگی روزمره ایفای نقش می کنند. در دیگر بخش های جهان، این نوآوری ها به ندرت در زندگی مردم جایی باز کرده‌اند. اگر مردم کشورهای در حال توسعه نتوانند ظرفیت های لازم را برای بهره گیری از کارکردهای جدید ICT به دست آورند، از شرکت در جامعه جهانی اطلاعات به طور فزاینده‌ای محروم و یا طرد خواهند شد. ظرفیت اجتماعی و اقتصادی این فناوری های نوین برای توسعه چشمگیر است. این فناوری های نوین به همان اندازه که ظرفیت بسیار بالایی در جهت توسعه اجتماعی و اقتصادی دارند، دربردارنده خطر طرد شدن نیز می باشند.امروزه در تولید کالا و خدمات به مرزهای ملی کمتر و کمتر توجه می شود. خدمات جدید، دانش رباتیک، طراحی با رایانه و تکنیک های جدید مدیریتی که در سایه ICT امکان پذیر شده‌اند، در تغییرات سطح رقابت بین شرکت ها و ملت ها نقش مهمی بازی می کنند. اثر استفاده از این فناوری ها برای بخش های اجتماعی و سرگرمی و برای حکومت داری و مدیریت به یک اندازه زیاد است. برخی آگاهان عقیده دارند که بهره گیری تمام مردم دنیا از مزایای جامعه جهانی اطلاعات امری حتمی است که فقط وابسته به زمان است (تپسکات، 1995)...این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Developing countries
Information infrastructure

ثبت سفارش جدید