Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
940,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " کاربرد حسابداری مدیریت و نقش حسابدار مدیریت: شواهدی از شرکت های تولیدی جاکارتا، اندونزی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کاربرد حسابداری مدیریت و نقش حسابدار مدیریت: شواهدی از شرکت های تولیدی جاکارتا، اندونزی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Review of Integrative Business & Economics Research
سال انتشار
2013
کد محصول
1006982
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
16
قیمت بر حسب ریال
940,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
356 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

حسابداری مدیریت را می توان به عنوان حسابداری مدیریت گرا یا حسابداری در رابطه با وظایف مدیریت تعریف کرد. تغییرات سریع محیط تجاری بطور قابل توجهی، کاربردهای حسابداری مدیریت و نقش آن در سازمان را تغییر داده است. حسابداری مدیریت را بایستی از سطح اداری به سطح استراتژیک تغییر داد، از شمارنده به " شرکای تجاری". تمرکز اصلی حسابداری مدیریت همیشه برای بهبود عملکرد سازمان و سوداوری با ارائه اطلاعات مرتبط برای برنامه ریزی، کنترل و تصمیم گیری می باشد.

نمونه تحقیق متشکل از 46 شرکت تولیدی در سراسر جاکارتا می باشد که متشکل از 30 شرکت با اندازه متوسط و 16 شرکت بزرگ می باشد. این مقاله تلاش می کند تا شواهدی برای حسابداران مدیریتی ارائه کند که در شرکت های تولیدی کار می کنند. همچنین تحقیق تلاش می کند تا براورد کند چگونه کاربردهای حسابداری مدیریت، نقش حسابداری مدیریت و عوامل ناشی از تغیرات بین دو گروه متفاوتند.

با استفاده از دو متغیر در براورد کاربردهای حسابداری مدیریت، نتیجه نشان می دهد که بودجه به عنوان ابزاری بسیار مهم در کاربردهای حسابداری مدیریت برای هر دوی شرکت های بزرگ و متوسط می باشد. با اینحال، تفاوت قابل توجهی در وظایف حسابدار مدیریت وجود دارد. یک وظیفه بسیار مهم حسابدار مدیریت در شرکت های متوسط افزایش سود است(83.3%)، اما اماده سازی بودجه برای شرکت های بزرگ بود(93.8%). ما می توانیم نتیجه بگیریم که بطور کلی، کاربردهای حسابداری مدیریت هنوز بر جنبه سنتی می باشد.

در مقایسه با دیدگاه آنان، موقعیت حسابداری مدیریت در شرکت های متوسط 4 ام (33.3%) بود اما برای شرکت های بزرگ رتبه سوم را دارا بود(31.3%) .سازگار با یافته های اولیه، این تحقیق همچنین نشان داد که حسابداری مدیریت هنوز به عنوان مدیرانی عملیاتی برای همه پاسخ دهندگان تلقی می شود، 100%  شرکت های بزرگ و 95.7% شرکت های متوسط، مدیریت حسابداری را به عنوان آماده کردن بودجه و کنترل هزینه درک کردند. همچنن تحقیق نشان داد که تفاوت قابل توجهی در درک فاکتورهای مشتق شده از نقش حسابداری مدیریت در سازمان وجود دارد. توسعه تکنولوژی اطلاعات حسابداری( نرم افزار حسابداری) به عنوان مهم ترین فاکتور برای شرکت های بزرگ بدست آمد( 68.8%)، درحالی که تقاضای بازار بر کیفیت محصول به عنوان مهم ترین فاکتور برای شرکت های متوسط درک شد(53.3%).

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید