Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,578,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " حسابداری ذهنی و مجزاسازی علامت و بزرگی نسبی وضعیت درآمد " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
حسابداری ذهنی و مجزاسازی علامت و بزرگی نسبی وضعیت درآمد
نویسنده/ناشر/نام مجله :
THE ACCOUNTING REVIEW
سال انتشار
2014
کد محصول
1009434
تعداد صفحات انگليسی
29
تعداد صفحات فارسی
38
قیمت بر حسب ریال
1,578,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
778 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

راهبرد گزارش دهی مالی فعلی، به مدیران اجازه انعطاف پذیری در جداسازی وضعیت درآمد را می دهد. اگر مدیران یکپارچه سازی را در بعضی موقعیت ها ترجیح داده و در موقعیت های دیگر جداسازی را ترجیح دهند، چنین انعطاف پذیری مسئله ای حیرت آور است. زیرا حدس می زنیم که ارزیابی های سرمایه گذاران در مورد شرکتها، به گونه ای قابل پیش بینی، بسته به اینکه اطلاعات عملکرد، مدلی یکپارچه یا مجزا را نشان می دهد، تفاوت می کند. ما مجموعه ای از آزمایشات مرتبط در زمینه اسناد مالی چندجزئی را اجرا کردیم تا اولویت های مدیران را درپی پیش بینی های تئوری های حسابداری ذهنی، بررسی نماییم. به خصوص اینکه نشان دادن اولویت ها تغییر می کند، چنانکه تابع علامت و بزرگی نسبی وضعیت درآمد است. نتایج نشان می دهند که اولویت جداسازی مدیران به حسابداری های ذهنی برمی گردد. بعلاوه تنها زمانی که مدیران احساس فشار شدیدی از سوی گزارشی شفاف می کنند، تاثیرات حسابداری ذهنی تعدیل میشود. آخرین و مهمترین نکته اینکه، اولویت های مدیران نتیجه بالاترین ارزیابی های شرکت از سرمایه گذاران است که نشان می دهد سرمایه گذاران به حسابداری های ذهنی اعتماد می کنند. تحقیق ما دستاوردهایی برای تدوین کنندگان، تنظیم کنندگان و محققین قوانین داراست.

1-مقدمه

موضوع اساسی در گزارش دهی مالی، تعیین چگونگی مجزاسازی وضعیت درآمد است. (موسسه تحلیلگران مالی حرفه ای [CFA] 2007) ما مجزاسازی را به عنوان قطعات اساسی ارائه کننده مجزا در یک یا چند بخش صورت های مالی، تعریف می کنیم. سرمایه گذاران بیان کرده اند که علاقه مند به اطلاعات مجزاسازی هستند، زیرا آن را شفاف تر می بینند. (Barth and Schipper 2008) و تدوین کنندگان قوانین و تنظیم کنندگان بازار، در مورد تغییرات جداسازی صورت های درآمدی تمامی شرکت ها، ابراز نگرانی کرده اند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

disaggregation
mental accounting theory
transparency
income statement items.

ثبت سفارش جدید