Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
893,800

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " پذیرش و بهره مندی از شیوه های حسابداری مدیریت: شواهدی از یونان و فنلاند " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
پذیرش و بهره مندی از شیوه های حسابداری مدیریت: شواهدی از یونان و فنلاند
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Advances in accounting
سال انتشار
2010
کد محصول
1010963
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
28
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
244 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

این مطالعه بدنبال بررسی شیوه های فعلی و پیشین حسابداری مدیریت که توسط شرکت های بزرگ تولیدی یونان بکارگرفته می شود و بهره های دریافت شده از این شیوه ها و با هدف تمرکز بر شیوه های خاصی در اینده می باشد. یافته ها نشان می دهد که نرخ بکارگیری بسیاری از شیوه های توسعه یافته از سطح بالایی برخوردار بوده و مشابه با موارد ارائه شده در سایر کشورها است، شیوه های  سنتی حسابداری مدیریت  نسبت به شیوه های توسعه یافته از کاربرد بیشتری برخوردار است. همچنین، شرکت ها تمایل بیشتری دارند تا از شیوه های توسعه یافته بجای سنتی بویژه در روش های ارزیابی عملکرد در اینده استفاده کنند. نتایج بررسی با یافته های مطالعه مشابه در فنلاند مورد مقایسه قرار گرفت.

-1مقدمه

شیوه های سنتی حسابداری مدیریت از قبیل بودجه بندی و تحلیل هزینه و منفعت اساسا بر موضوعات داخلی سازمان تمرکز کرده و مالی محور هستند. اخیرا، روش های توسعه یافته حسابداری مدیریت براساس اطلاعات مالی و غیرمالی بر تمایلات استراتژیک متمرکز شده اند. برخی از مطالعات، پذیرش و بهره مندی از شیوه های سنتی و توسعه یافته حسابداری مدیریت را در سراسر جهان مورد مطالعه قرارداده اند.

درسال های اخیر، تجانس فزاینده در حسابداری مالی و پیشرفت های فناوری اطلاعات منجر به علاقه و تمایل کشورهای اروپایی به موضوع شیوه های حسابداری مدیریت شده است. همچنین، تمایل زیادی به موضوعات عام تری از قبیل اینکه ایا شیوه های حسابداری مدیریت در اروپا، بخشی از شیوه های جهانی حسابداری مدیریت خواهد شد و ایا سیستم های حسابداری مدیریت در کشورهای مختلفی بکارگرفته خواهد شد. نتایج این موضوع منجر به توسعه شیوه های مختلف جدیدی شد.

چنهال و لانگفیلد- اسمیت(1998) با بررسی بخش تولیدی استرالیا، دریافتند که روش های سنتی حسابداری مدیریت نسبت به شیوه هایی که اخیرا توسعه یافته اند، بصورت گسترده مورد پذیرش قرار گرفته اند و تمایل بیشتری به روش های جدیدتر در اینده بویژه در روش های مبتنی بر فعالیت و الگوبرداری دارند. تفسیر نتایج انها تائید می کند که تحقیقات اتی باید به سمت درک بهتر از عواملی باشد که بر تفاوت ها در سطوح پذیرش روش های حسابداری مدیریت که اخیرا میان کشورها توسعه یافته اند، موثر باشد… 

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


management accounting

ثبت سفارش جدید