Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
795,700

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کیفیت رنگ فوق‌العاده دیودهای نورافشان سفید با ادغام نقاط کوانتومی و مواد پلیمری " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کیفیت رنگ فوق‌العاده دیودهای نورافشان سفید با ادغام نقاط کوانتومی و مواد پلیمری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE JOURNAL OF SELECTED TOPICS IN QUANTUM ELECTRONICS
سال انتشار
2016
کد محصول
1012007
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

این مطالعه از ترکیب‌های پلی فلورسنت (تحت عنوان Green B) با رنگ‌های مختلف نقاط کوانتومی برای تولید شاخص رندر رنگی بالا (CRI) در LED های سفید، استفاده می‌کند. پلیمر Green B یک گزینه مناسب برای ساخت w-LED های ترکیبی است به این خاطر که بازدهی کوانتومی خوبی دارد. w-LED های ترکیبی با ترکیب Green B و نقاط کوانتومی زرد و نیز نقاط کوانتومی قرمز و یا نقاط کوانتومی نارنجی برای دست‌یابی به دماهای رنگی وابسته 3500 و 5500 K ساخته می‌شود. استفاده از w-LED های مبتنی بر QD ها/ پلیمر ترکیبی دارای مزایای زیادی است به این خاطر که w-LED های مبتنی بر QD قادر هستند CRI را به بیش از 90 در دمای 3500 K افزایش دهند. بازدهی تابشی چنین قطعاتی نیز می‌تواند تا 17.21 m/W افزایش یابد.

1-مقدمه

امروزه، دیودهای نورافشان (LEDها) از اهمیت روزافزونی برخوردار شده‌اند به خاطر اندازه کوچک، زمان‌های پاسخ سریع، طول عمر طولانی و نیز بازدهی تابشی بالا. روش‌های متعددی در گذشته برای توسعه و ساخت LED های نور سفید ارائه شده است، اما متداول‌ترین روش در واقع ترکیب فسفر YAG و چیپ آبی بوده است. علاوه بر بازدهی تابشی و افزایش یکنواختی رنگ، شاخص رند رنگی (CRI) نیز یکی از مشخصه‌های مهم LED های سفید در کاربردهای متعدد آن‌ها در صفحات نمایش و نیز نورهای زمینه LCD ها می‌باشد. CRI در واقع به صورت قابلیت منبع نور برای انتقال رنگ‌های واقعی هر یک از اشیاء می‌باشد. برای منابع نوری کامل نظیر نود خورشید، مقدار CRI برابر 100 است...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Light-emitting diodes (LEDs)
quantum dots

ثبت سفارش جدید