Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,331,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " تاثیر تکنیک های حسابداری مدیریت بر روی کسب مزیت رقابتی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تاثیر تکنیک های حسابداری مدیریت بر روی کسب مزیت رقابتی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Research Journal of Finance and Accounting
سال انتشار
2015
کد محصول
1012288
تعداد صفحات انگليسی
16
تعداد صفحات فارسی
37
قیمت بر حسب ریال
1,331,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

در حال حاضر، توسعه اقتصادی و فنی در حال رشد سریع با روشی غیر موازی است و در این راستا، نقش مهم و رقابتی در پشتیبانی اقتصادی ایفا می کند. همچنین، توسعه اقتصادی و فنی بیشتر از بخش های دیگر تحت تاثیر  توسعه فنی مانند توسعه فناوری اطلاعات،است. این مطالعه هفت شرکت عراقی در زمینه نوشیدنی های گازدار را بررسی می کند و نظر سنجی را با استفاده از رویکرد کمی انجام می دهد.محققان 64 پرسشنامه را بین پاسخ دهندگان انتخاب شده توزیع کردند. نرخ پاسخگویی 78 درصد از کل پرسشنامه های توزیع شده بود. تکنیک حسابداری مدیریت یک متغیر مستقل است که شامل شش ابزار، یعنیTQM،BPR,ABM, ABC,TC, JIT است و ارتباط این متغیرها  با عوامل مزیت رقابتی که شامل رهبری، تمایز و تمرکز هزینه می شود، به عنوان متغیر وابسته  مورد بررسی قرار گرفتند. ارزش مطالعه در این است که تاثیر تکنیک های حسابداری مدیریت بر روی عوامل مزیت رقابتی در شرکت های تولید کننده نوشابه های گازدار به منظور بهبود عملکرد و کارایی شرکت را نشان می دهد. هدف دوم این مطالعه بررسی شکاف بین تئوری و عمل در حسابداری مدیریت با بررسی میزان بکارگیری تکنیک های حسابداری مدیریت و تاثیر  بر عامل مزیت رقابتی در شرکت های عراقی تولید کننده نوشابه های گازدار(ISDF )است. هدف این مطالعه تعیین نقش تاثیر گذار سیستم اطلاعاتی بر روی مزیت رقابتی در ISDF است. روش حداکثر آنتروپی  برای تحلیل نظر سنجی پرسشنامه ای استفاده شد. یافته ها نشان می دهد که رابطه معنادار مثبتی بین تکنیک های حسابداری مدیریت و مزیت رقابتی وجود دارد.

-1مقدمه

 

در طول دو دهه گذشته مفهوم حسابداری مدیریت در گردآوری و ارائه اطلاعات مالی داخلی به منظور تسهیل در فرایند تصمیم گیری مورد توجه قرار گرفته است. این حقیقت که حسابداری مدیریت برای پیروی از استاندارد حسابداری ملی مورد نیاز نیست، به کسب و کار  امکان می دهد روش های حسابداری مدیریتی  را به ازای هر درخواست شرکت سفارشی سازی کنند. برخی از رویکردهای کیفی و کمی پیشرفته در هماهنگی با رویکرد سنتی برای مراقبت از اطلاعات مورد نیاز در تصمیم گیری ، توسعه داده شدند تا گامی در جهت سفارشی شدن برداشته شود. مفهوم حسابداری مدیریت یک رشته جدید است که هنوز در مرحله تکامل خود قرار دارد…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید