Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
752,100

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " لزوم معرفي قوانين حسابداري و ارزش عادلانه در چارچوب مفهومي " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
لزوم معرفي قوانين حسابداري و ارزش عادلانه در چارچوب مفهومي
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier, Procedia Economics and Finance
سال انتشار
2015
کد محصول
1012297
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
690,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
320 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچكيده

در اين مقاله من اين حقيقت را ارائه مي كنم كه سازمان هاي مهم مانندFASB در آمريكا وIASC مدل حسابداري ارزيابي با ارزش عادلانه را كه جايگزين روش سنتي بهاي تاريخي است، پذيرفته اند. حاميان نوآوري؛ اصول، روش ها و قواعدي از هر نوع را يافته اند كه نه تنها با واقعيت انطباق بهتري دارد بلكه موجب توسعه نيز مي شود. هرچند ما شواهدي برای مدل ارزيابي هاي اوليه و آتي دارايي ها و بدهي هاي شركت ( مالي و غير مالي) نداریم، اما ارزش عادلانه مقياس ارزیابی بهتری است چون مبادلاتی که بعد از ایجاد این مقیاس ها انجام شدند، واقعیت را نشان می دهند و همه ابزارهایی که باید به سرعت توسط شرکت مورد مذاکره قرار بگیرند، نشان دهنده سود فوری هستند. پذیرش ارزش عادلانه توسط همه کاربران بالقوه می تواند موضوع توافقات قبلی باشد.

-1مقدمه

مفهوم ارزش عادلانه اخیرا در ادبیات ایجاد شده و در استانداردهای حسابداریIASC و FASB در امریکا به طور خاص بیشتر مطرح شده است. تعریف عمومی پذیرفته شده ارزش عادلانه به این صورت است: قیمتی که در آن یک اموال، باید بین خریدار و فروشنده ای که از آن آگاه است و توافق دارد، در یک تراز مبادلاتی، مبادله شود" (IASC). اندازه گیری ارزش عادلانه درآمد، که طبق استاندارد IAS18 (درآمد باید با ارزش عادلانه مقادیری که دریافت می شود و یا دریافتنی است، اندازه گیری شود)، مفهومی جدا از ارزیابی با ارزش اسمی مبادله است. ارزش اسمی مبادله باید براساس رویکرد حسابداری براساس ماهیت قانونی مبادله و مرتبط با اهمیت اقتصادی ان باشد. ارزیابی اولیه ( یعنی تاریخی که اولین ثبت در حساب ها انجام می شود)، و ارزیابی بعدی ( بدون توجه به تغییر رویه در ارزش عادلانه بین دو دوره به دلیل سرمایه یا سود) در بدهی ها یا دارایی ها با ارزش عادلانه مسیر مخالفی دارد ( یا روش سنتی) که بهای تاریخی نامیده می شود که شامل ثبت ارزش اسمی پول، بدون توجه به قدرت خرید آن است. این اصل به نام قانون فرنچ نامیده می شود…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید