Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
795,700

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " بازسازی ارزيابي دارايي های زیستی: یک مطالعه انتقادی از IAS 41 بر حسابداری کشاورزی در میان کشاورزان اندونزی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بازسازی ارزيابي دارايي های زیستی: یک مطالعه انتقادی از IAS 41 بر حسابداری کشاورزی در میان کشاورزان اندونزی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier, Procedia-Social and Behavioral Sciences
سال انتشار
2014
کد محصول
1012298
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
17
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض



چکیده

این مقاله یک بررسی عمیق از 41 IAS  است که به طور همزمان بعد فنی –نظری و بعد معنایی را بررسی می کند. هدف مقاله حاضر پیش بینی  عاملیت بالقوه پر خطر درخصوص ارزیابی ناشی از كلام محوري پولی در حوزه حسابداری است.  مفاهیم بر اساس وضعیت فرهنگ موجود در جامعه اندونزی ارائه شده اند که از طریق روش شناسی قومی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند.  این مفاهیم نشان دهنده دیدگاه کشاورزان اندونزی هستند و همچنین نشان دهنده روش زندگی است که در آن کشاورزان رابطه نزدیکی با چرخه سودمندی کشاورزی دارند. از این رو، این مقاله استدلال می کند که حسابداری کشاورزی می تواند انجام شود حتی اگر از واحد پولی به عنوان یک رویکرد ارزیابی استفاده نشود.

1-مقدمه

مطابق با نظر سواردجونو (2005، 274) ارزیابی تعیین واحد اندازه گیری به یک شی است تا اینکه بتوانیم معنای خاص و مشخصی از آن شی را نشان دهیم. ارزیابی از طریق واحد پولی تعیین می شود که در این صورت شی باید مورد معاملات مالی قرار بگیرد. علاوه بر این، هدف ارزیابی این است تا ویژگی های دارایی خاصی را با استفاده از قاعده ارزیابی مناسب نشان دهد (سواردجونو، 2005). این امر در حسابداری یک جنبه حیاتی و مهم محسوب می شود. دارایی ها، سهام و بدهی ها می توانند در گزارشات مالی نشان داده شوند به دلیل اینکه ارزیابی می تواند ویژگی های و خواص آنها را به شکل کمی به صورت واحد پولی به عنوان شاخص درآورد…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید