Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
880,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کاهش لوب جانبی آرایۀ آنتن خطی و خلوت از طریق فاصله گذاری و دامنۀ تحریک بهینه با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کاهش لوب جانبی آرایۀ آنتن خطی و خلوت از طریق فاصله گذاری و دامنۀ تحریک بهینه با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE International Symposium on Microwave, Antenna, Propagation, and EMC Technologies
سال انتشار
2017
کد محصول
1012645
تعداد صفحات انگليسی
4
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
880,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
987 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

آرایۀ آنتن خلوت دارای مزایای زیادی از جمله تزویج متقابل پایین، باریکۀ جهت‌دار و مقرون به صرفه بودن می باشد به دلیل اینکه تعداد عناصر کمتری در مقایسه با آرایۀ آنتن هایی با فواصل مساوی دارد. با این حال، محدودیت اصلی این آرایه مربوط به سطوح بالای لوب های جانبی آن به علت فواصل متفاوت بین عناصر می باشد. در این مقاله، مقادیر بهینۀ فواصل بین عناصر و دامنۀ تحریک برای آرایۀ خطی و خلوت به دست آمده اند تا سطح بزرگترین لوب جانبی با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) با نرخ همگرایی بهتر به حداقل برسد. مقادیر تصادفی برای فاصله گذاری در محدودۀ نصف طول موج و یک طول موج در نظر گرفته شده اند و جهت باریکۀ اصلی حفظ شده است.

1-مقدمه

آرایه های آنتن برای کاربردهای مدرن مستلزم محدودیت ها و قابلیت های متعددی مانند اندازۀ کوچک، پهنای باند بزرگ، وزن کم و مصرف توان کمتر می باشند. برای غلبه بر این چالش ها، آرایۀ خلوت که آرایۀ تصادفی یا نامنظم نیز نامیده می شود، این قابلیت ها را فراهم می سازد و دارای مزایایی نسبت به آرایه های با فواصل مساوی می باشد. در آرایه های خلوت، عناصر به صورت تصادفی بر روی دهانۀ موجود قرار داده می شوند که پهنای باریکۀ محدود و ترویج متقابل کوچکی با تعداد عناصر کمتر به دست می دهند [1]…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Sparse array
PSSL
Amplitude

ثبت سفارش جدید