Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
981,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " تحلیلی از پورتال های دولتی باز : چشم اندازی از شفافیت برای پاسخگویی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تحلیلی از پورتال های دولتی باز : چشم اندازی از شفافیت برای پاسخگویی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier,Government Information Quarterly
سال انتشار
2015
کد محصول
1012699
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
39
قیمت بر حسب ریال
900,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

هدف از این تحقیق ارزیابی این امر است که آیا ساختار حاضر و سازمان برخی از مهم ترین پورتال های دولتی باز به منظور حمایت و پشتیبانی شفافیت در پاسخگویی کافی و اندازه هستند. مجموعه ای از پیش نیاز ها و الزامات بر مبنای خصوصیات کلیدی در آشکار سازی داده های مطلوب و براساس نوشتجات موجود در حوزه دولت باز و ارزیابی شفافیت، لیست شده است. این پیش نیاز ها و الزامات به عنوان چارچوبی برای تحلیل ساختار و سازمان داده پورتال های منتخب مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج نشان می دهد که این نوع از پورتال های داده باز فاقد عناصر سازمانی و ساختاری مهمی هستند که برای حمایت کامل از شهروندان معمولی درگیر در اقدامات پاسخگویی عمومی مورد نیاز است. مثال هایی از اقدامات خوب در برخی از این پورتال ها دیده می شود که باید توسط مسئولین برنامه های دولت باز مد نظر قرار بگیرد.

1-مقدمه

در سال های اخیر، پورتال های داده ای (داده باز) به عنوان یک اقدام برگزیده برای برنامه های دولتی باز مورد توجه قرار گرفته اند. یکی از مهم ترین پورتال های داده ای، data.gov، است که مجموعه ای از 44 سایت داده باز بین المللی را در خود جای داده، و نشان دهنده این گواه و شاهد است که حرکت به سوی داده های دولتی باز در بسیاری از کشورها در حال گسترش است. ایجاد این نوع پورتال های داده ای با هدف دستیابی به یکی از اهداف اصلی دولت باز بوده است : ترویج شفافیت از طریق عمومی سازی و آشکار سازی داده های دولتی، و در نتیجه ایجاد امکان پاسخگویی مسئولین دولتی و استفاده مجدد از داده های آشکار شده با ارزش اقتصادی یا اجتماعی(لیندر و ویلسون، 2011)...

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Open government
Transparency
Accountability

ثبت سفارش جدید